Hedvábný řetěz

Citlivě napsaný příběh dotýkající se tématu šikany a života dítěte, které se stalo terčem nesmyslných intrik. Třebaže autor nepřekročil hranici programové jímavosti, děj spolehlivě chytí za srdce a přiměje čtenáře zamyslet se nad lhostejností. Zatímco dospělí vedou svůj komplikovaný zápas, na jedné straně vedený záludnými praktikami, hnaný usilováním o prestiž a na druhé straně plný sveřepé obrany, přímočarý pohled dětskýma očima dává nahlédnout do dětského způsobu uvažování a zdánlivě bezradného pátrání po smyslu a řešení. Věrohodnost jednání dospělých a přesvědčivá znalost dětského vnímání zařazuje román mezi knihy určené každému citlivému čtenáři bez ohledu na jeho věk....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/48_/48619/hedvabny-retez-8dE-48619.jpg 4.423
Novely, Literatura česká
Vydáno, Mezera

Kniha Hedvábný řetěz

majanka
06.12.2018

Kniha sa veľmi dobré číta. Množstvo dialógov. Zaujímavý príbeh. V knihe nájdete všetko: láska, nenávisť, moc, nadradenosť, strach, adopcia, rôzny postoj k inému etniku, adopcia, šikanovanie. Jednu hviezdičku som ubrala. Chýbal mi popis, ako to všetko vnútorne prežívali jednotlivé postavy.

danazeskolky
13.03.2017

Obsahově možná zajímavé, ale literárně nic moc. Kdo má rád dialogy, tady jich bylo opravdu dostatek. Mně naopak chyběly vnitřní monology. Je vidět, že autor je povoláním lékař; obdařoval nás řadou odborných termínů... Od stejného autora jsem četla Severně od šedesáté páté, to se mi líbilo mnohem více.

nelajsia
02.01.2016

Veľmi pekný príbeh o láske bez ohľadu na farbu pleti, uvodných pár stránok ma zaskočilo - nepochopím, ako môže niekto ubližovať dieťaťu a týrať ho....:-( som rada, že všetko nakoniec dopadlo pozitívne

lopukx
15.08.2015

Velmi povedená kniha, pan Hanka je vyjímečný autor. Nemohla jsem se odtrhnout od čtení.

Sosovica
06.01.2015

Už dávno ma takto nechytila kniha! Je nádherná, dojímavá a núti k zamysleniu sa nad spoločnosťou a právaním jednotlivca.

JitkaW
31.12.2013

Příběh malé dívenky, která je terčem šikany, má v sobě všechno. Především je aktuální. Je také jímavý a zmáčkne vám srdce a zrovna tak je dramatický a nepostrádá napětí. Nejde vůbec o samoúčelné dobrodružství, ale Zdeněk Hanka čtenářům něco důležitého a potřebného sděluje. Knížka malá svým formátem a obrovská svým sdělením.

simonabr
19.07.2013

Velmi zajímavý, hluboký a čtivý příběh, řešení šikany sice na můj vkus trochu moc radikální a konec už byl poměrně dost nepravděpodobný, ale celkový dojem dobrý, když potkám další knihy autora, ráda si je přečtu.

Dobby
17.04.2012

pěkně popsané páry, co děti nemůžou mít a ti co je mají, tak si jich neváží. příběh je napínavý a moc jsem fandila hlavním představitelům.