michal9632 michal9632 komentáře u knih

Stíhač žije bojem Stíhač žije bojem Nikolaj Michailovič Skomorochov

Nikolaj Michajlovič Skomorochov přezdívaný Skomoroch ve své knize (spíše je to deník) popisuje své začátky v Aeroklubu a pozdější účast v bitvách o Ukrajinu, Jugoslávii, Budapešť, Bělehrad, Vídeň a dokonce i bitvy o Československo, která probíhala nad Brnem. Na svém kontě má 54 sestřelů (46 ve skupině a 8 sám). Je to vyprávění o statečnosti a o věrném přátelství a hlavně o bezmezné důvěře doprovodných pilotů, kde chyba jednoho může stát život i několik dalších lidí.

06.07.2014 5 z 5

Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost Hitlerova nenávist k Židům - Klišé a skutečnost Ralf Georg Reuth

Velmi zajímavá kniha o nenávisti Adolfa Hitlera k Židům. Autor zde vyvrací mýtus, že Hitler nenáviděl Židy již při první světové válce. Hitler byl dokonce Židem vyznamenán za statečnost (což mě udivilo). Je to velmi poutavá a čtivá kniha, ačkoliv z toho přílivu letopočtů a jmen mi občas šla hlava kolem.

27.06.2014 5 z 5

Bitva v zálivu Leyte Bitva v zálivu Leyte Edwin Palmer Hoyt

Zajímavá kniha pojednávající o letadlové lodi Princeton, která ačkoliv značně poškozená se statečně držela až do svých posledních chvil. Je to kniha o odvaze a hrdinských činech kapitánů křižníků Irwin, Reno, Gatlin, Birmingham a Reno. Křižník Birmingham dokonce riskoval natolik, že se sám o Princeton značně poškodil, ale vytrval a pomáhal bezmocnému Princetonu hasit zuřící požár. Nakonec Princeton svůj boj prohrál a musel být vlastními ochránci torpédován.

21.06.2014 4 z 5

Tajemství třetí říše Tajemství třetí říše Guido Knopp

Kniha pojednává o tajemstvích rodiny Adolfa Hitlera, jeho žen, Himmlerovy, o korupci a uplácení v Třetí říši a o mistru podvodu, který si hrál na "hodného nacistu" Albertu Speerovi. Díky Dr. Knoppovi se čtenář dozví spoustu zajímavostí ze zákulisí nacistických pohlavárů. Kniha je vhodná pro ty, kteří se zabývají podrobněji druhou světovou válkou.

18.06.2014 5 z 5

Byli jsme v bitvě o Anglii Byli jsme v bitvě o Anglii Alexander Hess

Útlá knížečka, nicméně obsahově naditá lépe než třísetstránková kniha. Autor čtenáře plně vtáhne do děje. Je to velmi dobře napsaná kniha o odvaze a pevném přátelství mezi Československými, Britskými, Kanadskými a Polskými letci.

18.06.2014 5 z 5

Pacifik: Peklo za oceánem Pacifik: Peklo za oceánem Hugh Ambrose

Velice pěkně napsaná kniha o odvaze mariňáků.

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Perfektní kniha

Operace Valkýra Operace Valkýra Jesús Hernández

Velice poutavá kniha o hraběti von Stauffenbergovi. Čte se jedním dechem.

15.06.2014 5 z 5

Vše, co byste měli vědět o druhé světové válce Vše, co byste měli vědět o druhé světové válce Jesús Hernández

V této knize je vše sepsáno úplně podrobně, kniha je vhodná pro každého, kdo se zabývá tématem 2. světové války.

15.06.2014 5 z 5

Záhady a tajemství druhé světové války Záhady a tajemství druhé světové války Jesús Hernández

Kniha plná zajímavostí, ale i nevyjasněných záhad týkajících se 2. světové války.

15.06.2014 5 z 5

Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu Jesús Hernández

Zajímavá kniha o zvířecích pomocnících ve druhé světové válce, zajímavosti o potřebách vojáků.