Mesačnica Mesačnica komentáře u knih

Hlavolam lásky Hlavolam lásky Barbara Cartland

(SPOILER) Ja som tiež bola zvedavá na autorkinu prvotinu, lebo tiež som jej fanúšička a mám čo-to od nej už viackrát prečítané. Trochu ma však príbeh sklamal, že sa odohráva v 20-tych rokoch 20. storočia a vo výpočte nekonečných večierkov, ktoré Mona absolvovala. Príbeh mi ešte pripomínal knihu Zlomené srdce, dokonca, neviem, či sa manžel hlavnej postavy nevolal tiež Peter. Takže áno, kniha je svojím spôsobom výnimočná, no nebude patriť medzi moje srdcovky od autorky.

20.04.2023 2 z 5

Týden na Havaji Týden na Havaji Andrea Laurence

Páčila sa mi, také nenáročné, bolo to fajn. Možnosť dostať sa na Havaj a pritom neletieť.

20.04.2023 2 z 5

Sladký Valentin Sladký Valentin Val Daniels

(SPOILER) Autumn bola naozaj sladká a Brad bol muž, ktorý vedel, čo chce. Aj keď Brad vyzeral moc tradicionálne založený a sprvoti si myslel, že rodina a kariéra (resp. podnikanie) sa nedá skĺbiť. Ideálne čítanie na romantické valentínske večery, keď nemáte, samozrejme, príležitosť na naplnenie svojich romantických predstáv.

12.03.2023 2 z 5

Láska z donucení Láska z donucení Meg Alexander

(SPOILER) Matka Indie a Letty mi neuveriteľne pripomínala matku slečien Bennettových z Pýchy a predsudku, ale bola oveľa horšia. Keby lord Isham zvolil inú stratégiu na získanie Indie, čo tak trochu úprimnosti? Ale to by potom asi nebolo také zaujímavé.

07.02.2023 3 z 5

Sňatek naruby Sňatek naruby Anne Herries (p)

(SPOILER) Pútavé otvorenie série Záhady opatství Steepwood. Trochu mi vadilo, že Beatrice sa vybrala so sestrou hľadať ten prívesok, od takej racionálne založenej ženy, mi to prišlo ako úplná hlúposť... Ale ináč kniha nemá vadu.

Neslušný návrh Neslušný návrh Gail Whitiker

Tiež sa mi kniha veľmi páčila, bolo to napínavé a miestami aj vtipné.

07.02.2023 3 z 5

Kňažná de Clèves Kňažná de Clèves Marie-Madeleine Pioche de la Vergne de La Fayette

(SPOILER) Knihu treba čítať s ohľadom na dobový kontext. Niečo také ako ženská nevera bolo vnímané ako strašné tabu. Zahltenosť postáv na začiatku sa neskôr trochu preriedila, ale naozaj niekedy som strácala prehľad, o ktorej postave je v deji spomínané. Tie intrigy na kráľovskom dvore museli byť únavné aj dosť stresujúce. Ako klobúk dolu za charakter hlavnej ženskej postavy, že sa dokázala zveriť vlastnému manželovi, že miluje iného muža. Viac by som očakávala vďaku a istú lojalitu v postave manžela. Po tom priznaní sa manželke dočkalo viac výčitiek ako porozumenia. V dnešnom svete si neviem predstaviť, že by sa kňažná rozhodla tak, ako na konci v knihe.

31.12.2022 3 z 5

Decembrový dar Decembrový dar Jenny Gladwell (p)

(SPOILER) Keďže som predtým čítala Zasnežený Notting Hill od Jules Wake (Julie Caplin), túto knihu hodnotím ako horšiu. Bolo vidno, že Jane žila taký staromládenecký život, na môj vkus tam bolo dosť alkoholu. Minulosť s prítomnosťou bola pekne prepojená, myšlienka s tým stromom celkom pekná, aj keď sa to bilo s mojim ekocítením.

31.12.2022 2 z 5

Pouliční rváč Pouliční rváč Mary Brendan

(SPOILER) Mohlo to byť aj lepšie, trochu mi vadilo, že sa Joan dostala do problémov a potom ju mali čím vydierať. Nakoniec to ale pani spisovateľka pekne zaobalila a ukončila. No za ten zdĺhavý začiatok, alebo len mne prišiel menej zaujímavý?, dávam len tri*

27.11.2022 2 z 5

Soupeř v posteli Soupeř v posteli Sheri WhiteFeather

(SPOILER) Pekné, aj dojímavé. Len Gina by si mala dať do poriadku ten žalúdočný vred... No na takom užšom priestore sa nedá všetko vyriešiť.

03.11.2022 3 z 5

Playboy a Popelka Playboy a Popelka Leanne Banks

(SPOILER) Bolo to pekné, aj keď Gail sa nemusela snažiť o transformáciu na bohyňu, veď Nicholasa si získala hlavne svojimi au-pair schopnosťami a potom bola pekná aj bez toho... Tak aspoň som sa na tých pokusoch zasmiala

29.09.2022 2 z 5

Prokletí minulosti Prokletí minulosti Ann Elizabeth Cree

(SPOILER) Túto knihu hodnotím pozitívne, páčila sa mi. Aj keď je dej predpovedateľný, dobre sa to čítalo. Trochu tej tragiky na záver nemuselo byť, no stihla postihnúť záporné postavy. Asi ich autorka musela potrestať...

10.09.2022 3 z 5

Tiene raja Tiene raja Janet Dailey

(SPOILER) Čitatelia sa dozvedia rôzne zaujímavosti z Havaja, autorka to do príbehu celkom umne zakomponovala. Začiatok bol dosť nepravdepodobný, keď Júlia dostane prácu na mieste snov... Ku koncu už bola postava Júlie strašne hlúpa, nebolo poznať, že je inteligentná žena, ale láska robí aj z múdrejších ľudí zamilovaných bláznov. Inak trochu prekvapivé, že nedošlo, napriek mnohým pokusom, k sexu.

21.08.2022 2 z 5

Stratená nevesta Stratená nevesta Sabrina Jeffries

(SPOILER) Mne sa tento diel páčil o niečo viac ako ten prvý. Trochu mohlo prekvapiť, že by si Viktor neuvedomil, že by mohla jeho manželka byť tehotná? Ale príbeh bol pekný, naozaj dojímavo napísané, aj pochopiteľné a uveriteľné konanie postáv.

21.08.2022 3 z 5

V jeho moci V jeho moci Kay Thorpe

(SPOILER) Trochu ma rozčuľoval ten majetnícky, staromódny Grék, ale čítala som to hlavne kvôli prostrediu, takže som ho ignorovala. No a ten koniec bol až moc idylický a skok o tri roky! No neviem. Bolo už aj lepšie, ale nevadí, na leto alebo dovolenku ako stvorené.

25.07.2022 2 z 5

Šedooká kráska Šedooká kráska Anne Ashley

(SPOILER) Áno, bola dobrá, len po hlavnej akcii to v mojom prípade stratilo šťavu, tak mi potom dlhšie trvalo, kým som ju dočítala. Určite lepšia, ako mnohé iné, bolo to vtipné, napínavé, len koniec som myslela, že bude trošku iný, tak ale to je môj problém :)

23.07.2022 3 z 5

Dáma z moře Dáma z moře Margaret McPhee

(SPOILER) Na môj vkus tam bolo toho napätia ku koncu až-až. Ináč dobrá, Tayburn zloduch ešte horší ako sa patrí, trochu mi chýbal sľubovaný súboj s Varingtonom. Nehovorím, ženy, aj dnes, to máme ťažké, ale v minulosti to tiež nebolo bohviečo.

18.05.2022 3 z 5

Kitty Kitty Elizabeth Bailey

(SPOILER) Až na neuverenie, že Claude nedokázal uveriť Kitty, že nie je jeho sesternica. A aký bol sebecký sociopat, to mi tiež nepridalo na nálade, no keď sa začínal meniť, keď si uvedomil, že musí brať ohľad aj na želania iných, hlavne svojej manželky, to už bolo lepšie. Páčilo sa mi, ako Kitty prijala do rodiny mladšia generácia. Claudovu chuť po pomste celkom chápem, aj keď jeho rozhodnutie oženiť sa s Kitty bolo naozaj unáhlené. Keď pravda vyšla najavo, vyzeralo to, že naozaj svoj unáhlený krok prvotne ľutuje. Ešteže si uvedomil, aký poklad má vo svojej manželke... Myslím, že celkom dobré vyvrcholenie série.

18.05.2022 4 z 5

Vojvodova túžba Vojvodova túžba Sabrina Jeffries

(SPOILER) Kniha bola zaujímavo napísaná, bolo tam napätie a akcia, takisto aj romantika a dobrodružstvo. Páčilo sa mi, že autorka používa historické skutočnosti, napr. do deja zasadila skutočnú postavu komisára Vidocqua. Akurát minulý týždeň vyšiel o ňom článok v časopise, plánujem si to prečítať. No ako som uvažovala o tomto diele, tak som prišla na menší zádrhel, neviem, či je to nejako dôležité, no keď už natoľko doprava a technika postúpila, nebolo by jednoduchšie poslať Vidocquovi list, keď sa chceli dozvedieť niečo o jej bratovi? Keď sa za jeden deň (? už si to celkom nepamätám, no viem, že to bol krátky časový horizont) dokázali prepraviť do Francúzska, určite aj poštová služba sa zrýchlila. Lisette by potom vôbec nemusela riskovať svoju povesť a cestovať so slobodným mužom. Určite mal aj vojvoda prostriedky a ľudí na to, aby mohol zabezpečiť posla na odovzdanie listu priamo do rúk Vidocquovi. No na tej ceste do Francúzska je postavená zápletka celého diela, takže by som to autorke nemala kaziť... Rozčuľovali ma početné gramatické chyby a viete si predstaviť utrpenie korektora, ktorý nemá poruke ceruzku.

10.05.2022 2 z 5

Expertka Expertka Gail Douglas

Mne sa to páčilo. Vždy mám rada ten kontrast - mrznúcu zimu vonku a teplo pri praskajúcom kozube resp. iskrenie medzi hlavnými protagonistami. Na konci to bolo aj dojímavé, keby mám poruke vreckovku tak možno aj slzu vyroním.

10.05.2022 3 z 5