memulina memulina komentáře u knih

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Velice příjemné čtení.

20.09.2020 5 z 5

Jak voní tymián Jak voní tymián Marcel Pagnol

Jedna z nejlepších knih, které jsem za poslední dobu četla.

19.10.2017 5 z 5

Děti a dýka Děti a dýka František Langer

Velice poutavý příběh o zrádnosti nastrčeného německého učitele a důvěřivosti dětí z malé vesnice Podolí nedaleko Kladna v době okupace.
... Jeho vůz projížděl teď jakousi vesnicí velmi pomalu, protože úzká cesta mezi chalupami byla zde obzvlášť zlá. Vesnice byla bezmála stejná, skoro dvojče té, kterou opustili před chvílí. Ano, mužské postřílet, ženy vyhnat, děti vyvézt a tu ničemnou osadu spálit nebo rozbít děly a srovnat se zemí, aby zmizelo zas jedno z těch hnízd, kde ta chamraď může žít a množit se a které jen překážejí naší německé cestě.
Auto jelo zvolna kolem krajního stavení, na kterém jako všude v Čechách byla připevněna modrá oválná tabulka se jménem obce, kterou právě míjel. Plukovník si je četl. Stálo tam: "Lidice" "....

30.01.2016

Vítězný oblouk Vítězný oblouk Erich Maria Remarque (p)

jednoduše skvělé

27.01.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Velice zajímavý příběh, ale nějak mi neseděl styl, kterým byla kniha psaná. Trochu mi zde chyběl takový ten spisovatelský um. Každopádně kniha je poutavá , dobře se čte a příběh zaujal.

10.11.2017 3 z 5

Bílá slečinka, černý kocour a kniha jejich obrázků Bílá slečinka, černý kocour a kniha jejich obrázků Petr Fischmeister

Ilustrovaná knížka pro dospělé, jak milé! Bavila mě.

21.01.2021 5 z 5

Divoké palmy Divoké palmy William Faulkner

Trošku náročnější čtivo, ale jako celek se mi líbilo.

09.12.2013