MasterKimi MasterKimi komentáře u knih

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

U některých komentářů se musím smát. Tito lidé zjevně vůbec nepochopili o čem kniha je a co je jejím poselstvím. Chcete-li se nadále utápět v negativitě a depresích ze špatných vyhlídek na budoucnost, z toho jak to jde se světem z kopce, chcete-li slepě věřit vašemu zastaralému světonázoru, vašim milným představám o zlém světě plném násilí, útlaku, chcete-li věřit kdejaké informaci vytržené z kontextu absolutně bez souvislostí a naopak nechcete-li být schopni racionálně posoudit zda je realita opravdu taková, jakou se na první pohled může zdát, pak ano, nemá smysl, abyste se Faktomluvou zabývali. Ale doporučuji alespoň zvednout se z gauče, vytáhnout paty z naší krásné země, podívat se, jak to ve světě opravdu funguje a konfrontovat Váš omezený pohled s realitou. Možná potom pochopíte, jak se věci skutečně mají. Za mě 10/10. Tato kniha má všechno, co mít má. Avšak jak je z komentářů patrno, bohužel se jí ne úplně podařilo přesvědčit právě ty lidi, na které cílí a kteří by to nejvíc potřebovali.

11.05.2021

Metoda Bullet Journal Metoda Bullet Journal Ryder Carroll

Máte-li problém s organizací času, plnou hlavu všelijakých myšlenek, nebo se jen chcete posunout a rozšířit si obzory, rozhodně doporučuju přečíst. V knize je spousta skvělých tipů, které lze využít k rozvoji v libovolné oblasti života. Není nutné vést si přímo vlastní bullet journal, ale rozhodně stojí za to některé myšlenky aplikovat.

01.05.2021 5 z 5

DigiDetox DigiDetox Matěj Krejčí

Super příručka pro digitální minimalismus. Potěšilo mě, že se kniha netočí pouze kolem závislostí na sociálních sítích a mobilních zařízeních, ale poskytuje ucelený pohled na optimalizaci životní úrovně. Od kvality spánku přes zlepšení pozornosti po time management...Rozhodně si ji nechám po ruce a občas do ní rád nahlédnu.

21.04.2021 5 z 5

Jen moře a nebe Jen moře a nebe Francis Chichester

Velmi inspirativní. Francis Chichester šel do všeho po hlavě, plnil si své sny a nikdy se nevzdával. Zejména jeho letecké zážitky na mě udělaly obrovský dojem.

14.04.2021 5 z 5

Saddám Husajn: Výslech Saddám Husajn: Výslech John Nixon

Tak tohle jsem nečekal. Člověk asi potřebuje určitou znalost problematiky, aby si byl knihu schopen zasadit do kontextu, ale já jsem byl nadšen. Velmi zajímavý pohled na jednoho z největších diktátorů 20. století. Jak sám John Nixon říká, nejedná se o pokus očistit Saddámovo jméno a obhajovat zvěrstva jím napáchaná, ale ukázat, že všechno není tak černobílé, jak by se mohlo zdát.

15.01.2021 5 z 5