maruska285 maruska285 komentáře u knih

Dokonalý život? Dokonalý život? Šárka Šišková

Dokonalý život? je výborná kniha. Já jsem náročná čtenářka a protože jsem o této autorce vůbec neslyšela, měla jsem upřímně obavy. Ale kniha předčila naprosto mé očekávání. Knihu mi půjčila kamarádka, která ji objevila na facebooku autorky. Přečetla jsem ji velmi rychle, protože opravdu nejde odložit! Už dlouho mě žádná kniha takto nebavila. Moc doporučuji a já jsem si okamžitě pořídila i její dvě další.

A co láska? A co láska? Šárka Šišková

Nedivím se, že se už první vydání této prvotiny od Šárky Šiškové vyprodalo. Měla jsem štěstí, že jsem ji sehnala. Dokonalý život? bylo super čtení a tato kniha mě bavila také neskutečně moc. Je jiná, ale jedno má stejné. Poutavý děj, nečekané rozuzlení, reálnost postav, zápletek, prostředí, dramatičnost, lidskost. Tři silné a zajímavé příběhy ze současnosti v jedné knize, kterou rozhodně stojí za to číst a mít ve své knihovně. Budu se k ní moc ráda vracet. Děkuji, Šárko.

Naslouchám Naslouchám Šárka Šišková

Vynikající román. Napsán citlivě, bez složitě a uměle vytvořených kulis minulosti. Příběh se odehrává v naší přítomnosti, v Praze. Jemná psychologie, která napovídá o velké empatii a znalosti lidských charakterů autorky, která se opravdu nepotřebuje schovávat za nic, co by i ona nemohla prožít, co by nemohl prožít i její čtenář... Každá její nová kniha ukazuje, jak nevyčerpatelnou studnici zážitků, myšlenek, postřehů v sobě má. Její literární Můza je na její straně, jsou společně na jedné vlně. Hlavní hrdinka Bára a její manžel Jakub žijí ve spokojeném manželství se dvěma malými dětmi. Mají své profese, které je naplňují a baví. On vybudoval a řídí reklamní agenturu, ona je psycholožka, která se snaží pomáhat svým klientům s rodinnými a vztahovými problémy. Geniálně vystavěný děj, který posouvají mistrně napsané dialogy. Bára naslouchá svým klientům a zároveň jejich slova konfrontuje se svým životem, svými postoji... Do poslední stránky jsem nevěděla jak příběh dopadne. Napětí autorka umí držet až do posledního písmene.
Jsem velká čtenářka, ale jen pár autorů mám ve své knihovně v první řadě, protože se k nim ráda vracím, a kdekoliv knihu otevřu, naleznu pro sebe námět k úvahám, k zamyšlení. Tato kniha mezi ně bezpochyby patří.

29.09.2021 5 z 5

Navždy nebo jen na chvíli? Navždy nebo jen na chvíli? Šárka Šišková

Opět krásná kniha, opět skvěle napsaný příběh. Byla jsem ráda, že jsem pro sebe objevila tuto spisovatelku a s její třetí knihou jsem sahala takzvaně na "jistotu". A nemýlila jsem se. Knihu jsem nemohla odložit, čte se vlastně tak rychle, že mě mrzelo jediné, že už je konec. Byla jsem ráda, že jsem se opět mohla zamyslet nad spoustou věcí, které Šárka ve svých knihách nabízí, úvahy o tom, co je a není v životě důležité. A to i bez dramat a tragédii, které já v knihách nevyhledávám. Líbí se mi jak a o čem své knihy píše a obdivuji její neopakovatelnost a styl. Těším se na její další knihy.