martinek093 martinek093 komentáře u knih

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tuto knihu bych zavedl na všech středních školách, jako povinnou četbu. Už jen proto, že pokavaď budeme takováto díla hodnotit jako smetí a něco, nad čím je ztrátou času se pozastavovat a chápat souvislosti té kruté doby, tak to s námi může dopadnout špatně. Je třeba se chránit před takovýmito hesly a myšlením, proto je nutné se s nimi seznámit a pochopit je, aby nedošlo k opakování minulosti. Když tak pozoruji v současnosti politickou scénu v České republice a jsem svědkem toho opěvování komunismu po Sametové revoluci, přestávám tomu rozumět. Komunistický manifest je bezmála takové smetí jako Mein Kampf, ale stále se drží, možná pro jeho menší popularitu.

27.08.2013

Dějiny psychologie Dějiny psychologie Morton Hunt

Tuto knihu jsem si vybral jako povinnou, k přijímacímu pohovoru na psychologii a udělal jsem chybu. Měl jsem si ji totiž přečíst, už dávno, z vlastní iniciativy. Krásně se to čte, informace jsou člověku servírovány naprosto srozumitelně a čím déle čtete, tím rychleji Vám naskakují historické spojitosti, i vlastní psychologické termíny jsou naprosto jednoduše stravitelné také pro lajka nebo člověka, kterého prostě psychologie láká.

13.11.2013 5 z 5

Lidské srdce Lidské srdce Erich Fromm

Po dobu čtení jsem s velikým zájmem sledoval svůj obraz narcistického hovada-)

18.09.2013 4 z 5

Obrana Sokratova Obrana Sokratova Platón

Jedna z nejkrásnějších památek lidksého ducha a tragického Sokratova zápasu za pravdu a spravedlnost.

18.09.2013 5 z 5