martinek093 martinek093 komentáře u knih

Dějiny psychologie Dějiny psychologie Morton Hunt

Tuto knihu jsem si vybral jako povinnou, k přijímacímu pohovoru na psychologii a udělal jsem chybu. Měl jsem si ji totiž přečíst, už dávno, z vlastní iniciativy. Krásně se to čte, informace jsou člověku servírovány naprosto srozumitelně a čím déle čtete, tím rychleji Vám naskakují historické spojitosti, i vlastní psychologické termíny jsou naprosto jednoduše stravitelné také pro lajka nebo člověka, kterého prostě psychologie láká.

13.11.2013 5 z 5

Lidské srdce Lidské srdce Erich Fromm

Po dobu čtení jsem s velikým zájmem sledoval svůj obraz narcistického hovada-)

18.09.2013 4 z 5

Obrana Sokratova Obrana Sokratova Platón

Jedna z nejkrásnějších památek lidksého ducha a tragického Sokratova zápasu za pravdu a spravedlnost.

18.09.2013 5 z 5

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Tuto knihu bych zavedl na všech středních školách, jako povinnou četbu. Už jen proto, že pokavaď budeme takováto díla hodnotit jako smetí a něco, nad čím je ztrátou času se pozastavovat a chápat souvislosti té kruté doby, tak to s námi může dopadnout špatně. Je třeba se chránit před takovýmito hesly a myšlením, proto je nutné se s nimi seznámit a pochopit je, aby nedošlo k opakování minulosti. Když tak pozoruji v současnosti politickou scénu v České republice a jsem svědkem toho opěvování komunismu po Sametové revoluci, přestávám tomu rozumět. Komunistický manifest je bezmála takové smetí jako Mein Kampf, ale stále se drží, možná pro jeho menší popularitu.

27.08.2013