Martine Martine komentáře u knih

Starověké civilizace Starověké civilizace Fabio Bourbon

Kniha je plná nádherných fotografií doplněných srozumitelným textem. To vše dá čtenáři dohromady obraz nejstarších civilizací a osobně jsem zalitovala, že do knihy nemohlo bát zařazeno ještě více archeologických nalezišť.

28.12.2011 5 z 5

Vraždící Anubis Vraždící Anubis Paul Doherty

Autor se snaží co nejvěrohodněji přiblížit nejen politickou situaci za vlády Hatšepsut. Kniha je opět velmi čtivá a nejvyšší soudce Amerotke musí využít veškerého svého umu, aby dopadl pachatele.

25.01.2012 5 z 5

Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých Aniho papyrus - Nejkrásnější egyptská kniha mrtvých Jaromír Kozák

Pokud si člověk najde chvilku klidu a začte se, tak mu kniha krásně přiblíží cestu duše posmrtným životem.

06.02.2012 5 z 5

Dinosauři - Od alosaura k tyranosaurovi Dinosauři - Od alosaura k tyranosaurovi Gerrie McCall

Velmi přehledný průvodce s pěknými ilustracemi pravěkých tvorů.

14.08.2011 5 z 5

Bestiář Bestiář Robert Masello

Nestává se mi u všech knih, že bych si k nim sedla a nemohla se odtrhnout. Tady se to ale povedlo, knížka mě naprosto uchvátila, vtáhla do děje a přečetla jsem ji doslova jedním dechem. A protože jsem tuto knihu četla jako první, okamžitě jsem se po jejím dočtení sháněla po prvním díle. Doporučuji každému, ať už jste předchozí díl četli nebo ne.

14.08.2011 5 z 5

Proudy z červené země: Můj život lovkyně velké zvěře v Africe Proudy z červené země: Můj život lovkyně velké zvěře v Africe Natasha Illum Berg

Velmi poutavé líčení okamžiků, nad kterými se autorka během svého poznávání Afriky pozastavila a které teď zpětně hodnotí.

07.04.2012 5 z 5

Krev a led Krev a led Robert Masello

Kniha se četla jedním dechem a pro mě osobně měla velmi překvapivý děj, od něhož jsem se nemohla odtrhnout.

18.01.2012 5 z 5