Starověké civilizace

Starověké civilizace https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98626/bmid_staroveke-civilizace-Yzb-98626.jpg 5 10 3

Tato kniha nabízí podrobný popis nejdůležitějších světových archeologických nalezišť a hlavních středisek rozvoje starověkých civilizací od Evropy přes Afriku, Asii až po Ameriku a Oceánii. Čtivý text seznamuje čtenáře například s každodenním životem ve starověkém Římě, s náboženskými obřady na úpatí mayských pyramid v Tikalu, s historií nádherných chrámů v Abú Simbelu i s extravagancí khmérského dvora v Angkoru. Padesát zastavení v nejvýznamnějších archeologických lokalitách celého světa odhrnuje roušku minulosti a odhaluje zapomenuté památky.... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Rebo

LordByron
12.09.2020 5 z 5

Fantastická a krásna kniha. O čítaní sa príliš ani nedá hovoriť. Ide skôr o až hriešne krásne fotoalbum tých najfantastickejších a najkrajších miest staroveku vôbec. Palmýra, Masáda, Egyptské Téby a Athény. Jednoducho nádhera. Pred spaním si skoro vždy touto knihou listujem a naplňa ma takou nádherou ako nič iné na svete

Blekmun
23.06.2015 4 z 5

Hodnotné čítanie. Autori skvele vybalansovali "náročnosť" - dokážu zaujať náhodného okoloidúceho, a pritom je kniha dosť informačne hutná na to, aby stačila nárokom tých, čo sa do tejto problematiky ponárajú hlbšie. Cenou za tento kompromis je možno až prílišný dôraz na notoricky známe miesta, čo je škoda, takže jedna hviezda dole.

Martine
28.12.2011 5 z 5

Kniha je plná nádherných fotografií doplněných srozumitelným textem. To vše dá čtenáři dohromady obraz nejstarších civilizací a osobně jsem zalitovala, že do knihy nemohlo bát zařazeno ještě více archeologických nalezišť.