Martina90 Martina90 komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Takové typicky civilní. Intriky mezi příbuznými, nenaplněné sny, návrat do rodné oblasti, kde jsme zanechali své příbuzné a kus svého života, přemítání o životě, o práci, o tom kam směřujeme a co jsme si přinesli z mládí a dětství do dospělého života, ve kterém se možná nechováme úplně dospěle. Celý příběh zasazený do jižních Čech je vlastně tak obyčejným ale přesto perfektně nadčasovým kouskem.

04.08.2019 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Neobyčejný (nikoliv nereálný) příběh obyčejných lidé. Žádní superhrdinové a nepřemožitelní intelektuálové, ale lidi jako my všichni, se svými životy, starostmi, problémy a tajemstvími. Proto se mi příběh líbil. Svou přirozeností. S hlavní postavou jsem se ihned identifikovala a proto jsem knihu zhltla jedním dechem.
Jako jediný nedostatek vidím spoustu gramatických chyb, které nebyly před vydáním knihy zrevidovány a opraveny. Na síle příběhu to ale nic neubírá.

12.05.2019 4 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Za mě průměrná detektivka. Na každé straně zvraty, nové informace, důkazy, vyvrácení původních verzí. Člověk až do konce netuší, kdo způsobil únos Daisy a zda je naživu nebo nikoliv. Kniha mě tolik nenadchla, postrádám v ní více napětí, občas mi přišlo, že autorka natahuje děj novými podezřeními, přítomností nových důkazů, jen aby kniha byla delší. Závěr mi přišel odtržený od celého příběhu, takový uměle nastrojený konec.

12.05.2019 3 z 5

Nechtěl jsem být Leninem Nechtěl jsem být Leninem Dora Čechova

Příběhy s hutným dějem, ve kterém jsem se často ztrácela. Za mě nejlepší povídkou je stejnojmenná "Nechtěl jsem být Leninem". Pokud jste Moskvu navštívili, vyvolá ve vás kniha nostalgické vzpomínky.

12.05.2019 3 z 5