Martin707 Martin707 komentáře u knih

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Chybička se občas vloudí. Průvodci patří 42 hvězd.

10.01.2019 5 z 5

Podzim 1152 Podzim 1152 David Petersen

Knížka pro mého syna. Ale i mně zpříjemnila odpoledne. Milý úvod do epické fantasy. Půvabné kresby a pár bodů navíc za překlad.

07.01.2019 4 z 5

Fakta o Finsku Fakta o Finsku Erlend Loe

Jedna z mála knih, kterou jsem nedočetl. Nevím, zda je to vinou autora, nebo překladu. ale minimálně strukturovaný text, který třeba u Hrabala plyne a má rytmus i tempo, je zde překážkou. Téma vypadalo lákavě, ale když jsem v každém dalším pokusu po pár desítkách stránek zjišťoval, že čtu stále jednu a tutéž stránku znovu a znovu a znovu a znovu se v textu ztrácím a znovu a znovu začínám číst ten samý úsek aniž bych v jeho chápání pokročil, odložil jsem ji.

07.01.2019 1 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Jedná z mých srdcovek, takže by dostala i deset hvězdicek. Zároveň jedna z mála knih, kde filmová adaptace je plnohodnotným zážitkem. Přesto je kniha mnohem hlubší a komplexnější.

07.01.2019 5 z 5

Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) Tajemství mechanické mrtvoly (limitovaná edice) Joe Benitez (p)

Forma je tak úchvatná, že na obsahu vlastně skoro nesejde. Ale i ten je žánrově čistý a ideálně tu nádheru podporuje.

06.01.2019 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Asi by stačilo o jednu hvězdičku méně, ale dlouhá léta jsem se k ní vracel aby mi zlepšila náladu v pochmurných dnech a to za další hvězdičku stojí.

02.12.2018 5 z 5