martii7299 martii7299 komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Naprostá ztráta času. 480 stran o ničem. Nezajímavé děje, žádné zápletky, jednoduché postavy. Po dočtení vlastně ani nevím, co bylo autorovým záměrem.. Byla to jen zplácanina nudných příběhů.
Nemám ve zvyku knihy odkládat a nedočítat, ale tady bylo posledních 100 stran utrpení a neustále jsem se ke čtení musela nutit. Hartl asi nebude nic pro mě :)

22.01.2022 1 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Po přečtení prvního dílu jsem trochu rozpačitá z celkového hodnocení knihy (94%), ale možná to bude tím, že nespadám úplně do cílové skupiny čtenářů.
Příběh je velice čtivý, strany lehce ubíhají jedna za druhou a kniha vás vtáhne do děje a odmítá pustit. Měla jsem přečteno za dva dny a celkově musím knihu hodnotit kladně, ale s odstupem a zamyšlením nad celkovým obsahem knihy to na 5* určitě není. Spisovatelka nešetří vtipem a opravdu jsem se občas smála i nahlas, ale postavy nejsou příliš detailně propracované a postrádá jakýkoliv děj, když pominu povedený závěr. Chtělo by to více děje i v průběhu celé knihy, zvlášť, když spisovatelka předvedla, že akce bude její silnou stránkou. Přišlo mi, že celou knihu soustředila jen na vztah dvou osob a zapomněla k tomu přidat i příběh, trochu vysvětlení druhého světa, takže když jsem knihu četla "jedním dechem", trochu se začínala opakovat..
Také velká škoda, že česká autorka zvolí cizí jména a příběh lokalizuje do oblasti SF, kde možná ani nikdy nebyla. :)
PS. Vícedílné knihy by neměly končit takovým přeslazeným happy-endem, nevyvolává to v člověku zvědavost rychle shánět další díl. :)

Celkově bych knihu ohodnotila tak 3,5* a určitě přečtu i další díly :)

23.01.2020