Marki87 Marki87 komentáře u knih

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Málokterá kniha mě dokáže vtáhnout natolik, že bych nejedla, nespala a pořád jen četla... Naoaž pak kniha, která má tisíce stran. Tato kniha to dokázala, stejně jako ostatní z cyklu.

05.03.2013 5 z 5

Doba jedová 2 Doba jedová 2 Anna Strunecká

Skvělá kniha! Autorka nabízí spoustu zajímavých, někdy až dost šokujících, informací, které nutí k zamyšlení, a to formou, která je pochopitelná i pro laiky.

03.12.2012 5 z 5

Čerpadlo 6 Čerpadlo 6 Paolo Bacigalupi

Cenu za nejlepší sci-fi/fantasy roku dostala tato kniha určitě právem - jedna povídka lepší než druhá ;o) Ale asi bych to ke čtení nedoporučovala útlocitnějším povahám. Ze surovosti, se kterou je ztvárněna proměna člověka v jakési "nelidské stvůry" bez morálních zásad a lidských hodnot, které dnes "zatím" obecně platí, mi opravdu naskakuje husí kůže. O to víc, že Bacigalupiho vize blízké budoucnosti působí tolik reálně.

06.03.2012 5 z 5

Valkýry Valkýry Paulo Coelho

Pro mě se dělí romány od Coelha do dvou skupin - dají se číst a nedají se číst. Ty, co se dají číst mě fakt chytly - Veronika se rozhodla zemřít, 11 minut, Alchymista, Brida, ... - skvělé čtení. Ale kniha Valkýry pro mě spadá do té druhé kategorie, společně se Záhirem, U řeky Piedra usedla a plakala, ... - na můj vkus chybí pořádný příběh, místo toho až příliš fanatických "blábolů". A taky se mi zdá, že Coelhovi dochází inspirace a trochu moc se opakuje. Ale pouze můj názor :-P

06.03.2012 2 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Už dlouho mě kniha tolik nevtáhla do děje. Běh o život je prostě špičkovej sci-fi thriller. A na rozdíl od jiných Kingových rozvláčných románů má neuvěřitelný spád, který vás nutí to přečíst doslova jedním dechem.

06.03.2012 5 z 5

Artemis Fowl a časový paradox Artemis Fowl a časový paradox Eoin Colfer

I když už je to šestý díl v řadě, příběh opět nezklamal. Zajímavá zápletka a stále super humor ;o)

24.02.2012 5 z 5