Marki87 Marki87 komentáře u knih

Nejzlobivější jednorožec Nejzlobivější jednorožec Pip Bird

To je tak okatá kopie Harryho Pottera, až to bolí. To se fakt nepovedlo. Přitom by to byl pěkný nápad, škola s jednorožci, jen se trochu míň opičit.

23.11.2019 1 z 5

Jezevec Chrujda prochází divočinou Jezevec Chrujda prochází divočinou Petr Stančík

Předchozí díly se nám líbily, ale toto je odpad. Téma "znuděné a nevěrné paničky, co si nabrnkne milence" mi teda nepřijde vůbec pro děti a krom toho je celý příběh pěkná slátanina.

04.09.2018 odpad!

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem. Temný romantický příběh plný emocí a vášně. Je možné nalézt lásku tam, kde je tolik nenávisti a hořkosti z minulosti? Co když je touha po odplatě silnější, než jakýkoliv jiný cit? Krom krásného příběhu a skvělé zápletky je to i nádherně psané, fakt jsem si čtení náramně užila :-)

Nicméně nechápu varování z anotace, kniha rozhodně nebyla násilná, ani vulgární...

16.01.2018 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Příjemné čtení na jeden večer. Psáno čtivě a svižně. Nejdříve to vypadalo na klasickou zápletku prokletého domu, ale pak přišel velmi zajímavý zvrat, pro mě nečekaný... A konce taky povedený. K oddechové četbě určitě doporučuji.

23.11.2017 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Po přečtení se řadím k těm zklamaným... Anotace i doporučení literárních velikánů mě hrozně navnadilo... A i ze začátku se kniha zdála být velmi slibná, skvělý nápad, čtivě psáno... První polovinu jsem doslova hltala... Ale čím víc jsem četla, tím víc jsem se nudila a ke konci už jsem byla tak otrávená, že jsem myslela, že to nedočtu... Dočetla a možná chyba, jelikož konec byl vyloženě debilní blábol. Dávám tři hvězdy a to jedině kvůli myšlence, která to celé zachraňovala, že zlo vždy vychází z nás samotných...

26.10.2017 3 z 5

Korneliina válka Korneliina válka Regina Andrásová

Tak krásný, smutný a dojemný příběh, až z toho srdce bolelo... A asi ještě chvíli bolet bude. Pět hvězd bez váhání.

24.09.2017 5 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Taková příjemná oddechovka, moc hezky se to četlo, nebyl to úplně hloupoučký slaďák. Nicméně mě trochu rušily časové a historické nepřesnosti (nesmysly). Ano, je to fikce a autorka to v knize i uvádí, ale když už jednou zasadí příběh do nějakého historického období, měla by na to trochu brát ohled. Proto dávám jen 4 hvězdy.

02.09.2017 4 z 5

Mimi & Líza Mimi & Líza Alexandra Salmela

Krásné ilustrace, nádherné příběhy plné fantazie a poučení, jen mně osobně nějak neseděl styl psaní. Ale velmi oceňuji způsob, jakým je dětem přiblížen svět neslyšící holčičky.

02.09.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Dokonalý pár, nádherný dům, opravdová láska. Kdo by jim to nezáviděl, že? Co se ale skrývá pod tou přetvářkou? Jaký je pohledný a vždy galantní Jack Angel ve skutečnosti? Opravdu pořádný psychothriller, od první stránky ho hltáte až do samého konce. Málokdy se mi stane, že zvládnu knihu přečíst za pár dní, rodina, práce, však to znáte. Ale abych knihu přečetla za jeden dlouhý večer a riskovala, že druhý den budu nepoužitelná, to už musí být pecka! A tato kniha je neskutečná pecka!

06.08.2017 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Konečně jsme se dočkali vysvětlení, proč se Kate a Matt v historii objevovali stále znovu a co se s nimi nakonec stalo. Musím říct, že to bylo dokonale promyšlené. Ale prostě mi neseděla Clove po všech stránkách.

04.08.2017 3 z 5

Žirafí příběhy Žirafí příběhy Vladimíra Spielvogelová

Pěkné ilustrováno, příběhy s poučením, ale samotné příběhy dost bez nápadu, nijak pěkně napsáno. Na první pohled nás kniha okouzlila, ale po přečtení jsme byli dost zklamáni.

15.06.2017 3 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Naprosto úchvatná kniha! Skvělý příběh, plný dobrodružství a úžasné fantazie. Doprovodné ilustrace jsou neméně krásné, dokonale propracované a maximálně vás vtáhnou do děje. Se čtyřletou dcerou jsme to zhltly za jeden večer, ale ona si knihu prohlíží stále dokola. Ty ilustrace jsou prostě dokonalé. Kniha okouzlí určitě i mladší školáky.

12.06.2017 5 z 5

Laskavé pohádky od starého dubu Laskavé pohádky od starého dubu Zuzana Šestáková

Kouzelné pohádky, ideální na večerní předčítání. Moc hezky napsáno a ilustrováno.

30.03.2017 5 z 5

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Miloš Kratochvíl

Naprosto skvělá kniha, která zábavnou formou umožňuje rodičům vštěpovat dětem pravidla hezkého chování. Žádné dítě nemá rádo příkazy a zákazy... Ale když mu přečtete takovou pěknou pohádku, třeba o princi, který zlobil rodiče a nechtěl a jak to s ním dopadlo, dítě si to určitě vezme k srdci víc než příkazy. Najdete tady pohádky o slušném chování, o čistotě a pořádku, o tom, že se nemá lhát, ničit věci, že je pěkné se rozdělit, pomoci apod. Každá pohádka je doplněná i otázkami a úkoly k zamyšlení. No prostě báječně vymyšlená knížka :-)

21.03.2017 5 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Já jsem tedy knihu zhltla za dva dlouhé večery. Extrémně čtivá kniha už od první kapitoly. Líbilo se mi, že děj je vyprávěn z různých úhlů pohledů jednotlivých postav. Navíc kapitolky jsou krátké a každá přináší nová skandální odhalení, které se začnou čím dál tím víc proplétat a čtenář je tak držen v neustálém napětí až do samého konce. Jedině konec mě trochu naštval... Takže se moc těším na pokračování :-)

18.03.2017 5 z 5

Jak uhasit dračí tlamy Jak uhasit dračí tlamy Michal Petrov

Opravdu krásné pohádky. Četly jsme se čtyřletou dcerou před spaním a jsem nadšená. Jak styl psaní, tak obrázky jsou naprosto kouzelné a příběhy ze Zvířátkovského lesa jsou miloučké. Dlouho jsem nenarazila na tak celkově vydařenou pohádkovou knížku.

16.03.2017 5 z 5

Kam chodí kosmonauti na záchod? Kam chodí kosmonauti na záchod? Petra Maria Schmitt

Kniha mě zaujala, témata pohádek jsou nápaditá a poučná. Nicméně po začtení jsem s velkým zklamáním odložila, pohádky jsou nemastné, neslané, prostě nudné. Mně se to špatně četlo, styl psaní nic moc a dceru to vůbec nebavilo.

08.03.2017 2 z 5

Už to víš? Hraj si a poznávej Už to víš? Hraj si a poznávej Petr Šulc

Pěkné úkoly pro rozvoj dětského myšlení, postřehu, vyjadřování atd. Poprvé byla dcera nadšená, nicméně brzy máte hotovo a znovu to dítě už moc nebaví. ideální si vypůjčit v knihovně :-)

Už to víš? Ptej se a odpovídej Už to víš? Ptej se a odpovídej Petr Šulc

Sloni v domě Sloni v domě Stephanie Schneider

Pěkné obrázky, milý příběh s poučením... Hezká kniha pro děti.