marketa9253 marketa9253 komentáře u knih

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Celou sérii mám ráda, ale tento díl je za mě zatím nejlepší. Čtivé, poutavé a s nečekaným vyústěním. I přes množství stran přečteno asi za 2 dny a už se těším na další díl.

06.11.2022 5 z 5

Harry Potter, to je láska na celý život. Poprvé přečteno v devíti letech a i dnes o 16 let později se k němu každý rok vracím a přestože znám knihy nazpaměť, snad nikdy mě nepřestanou bavit :). Nejraději mám trochu netradičně Ohnivý pohár, ale celou sérii řadím mezi moje nejoblíbenější knížky. Doporučuji všemi deseti, hlavně těm kteří jen viděli filmy - o hodně přicházíte. Rowlingové se podařilo napsat sérii, která roste s čtenářem, od v podstatě dětské pohádky po mnohem temnější poslední díly, plné vážných témat. Abych jen nechválila, tak ano, při opakovaném čtení objevíte v ději spoustu děr, ale v tomto případě to autorce opouštím, protože celkově je to prostě nepřekonatelné.

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Jako spousta lidí jsem se Zeměploše dlouho bránila, ale po mnoha doporučeních jsem jí dala šanci a rozhodně nelituji! Myslím, že Stráže! Stráže! byl ten hlavní zlom, kdy jsem těmto knihám propadla, díly s Hlídkou jsou prostě nejlepší :). Pratchettův humor je mi neskutečně blízký a v kombinaci se skvělým překladem do češtiny se této sérii nedá nic vytknout.

Tichá smrt Tichá smrt Peter May

Detektivka od Petera Maye je téměř vždy sázka na jistotu a ani tentokrát nezklamal. Bylo to zase trochu něco jiného, ale děj pěkně ubíhal a knížka se četla sama. Závěr byl možná překvapivý, ale vlastně ne úplně nečekaný. Tak snad jen na můj vkus trochu moc zbytečně zabitých a jiné jeho knihy se mi líbily o trošičku více, proto nižší hodnocení.

06.11.2022 4 z 5