Marie56 Marie56 komentáře u knih

Transfer Transfer Bianca Bellová

Knižní "jednohubka". Charakteristý literární styl autorky, zajímavé postavy. Doporučuji.

29.04.2024 4 z 5

Pokojně Pokojně Hana Ditrichová

Velmi příjemná a zajímavá literární "libůstka". V útlé, graficky velmi hezké, knize vás čekají zajímavé myšlenky a krásná čeština. Povedená prvotina i povedený nakladatelský počin. Snad knihu v obchodě nebo v knihovně najdete...

29.04.2024 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Výborná kniha mojí oblíbené autorky. Zajímavý příběh, pohnutá doba, knihu čtete s plným zaujetím. Moje nominace na Magnesii Literu 2023

Veselý Sisyfos Veselý Sisyfos Alexandr Mitrofanov

Zajímavé a důležité čtení o naší době, společnosti, o nás všech. Můžete a nemusíte souhlasit, ale přemýšlet o přečteném určitě budete - děkuji autorům, pro vás doporučení.

Africký zápisník mladého medika Africký zápisník mladého medika Martin Palička

Zajímavý pohled nejen do země (Súdán), kam se běžně nejezdí, ale především do života a myšlení mladého člověka, dnes už oceňovaného onkologa. Jen tak mimochodem vám autor nabídne zrcadlo, kterým se můžete podívat sami na sebe. Určitě doporučuji.

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Velmi dobře napsaný příběh sester, posazený do doby, která chování lidí v mnohém ovlivnila. Čtivé, zajímavé. Opičku na gumě jsem v polovině odložila, tady je těch téměř 500 stran naprosto OK

04.02.2024 5 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Jana Poncarová

Jednoznačné doporučuji. Nejlepší kniha mojí oblíbené autorky. Zaujme a také vás něžně donutí přemýšlet.

04.02.2024 5 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Dávám plný počet hvězdiček

10.09.2023 5 z 5

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Určitě doporučuji. Byť si od poloviny knihy přejete, aby vše dopadlo tak jak tušíte, že to dopadne. Příběh, který vás zaujme a nepustí.

10.09.2023 5 z 5

Jeřabinový dům Jeřabinový dům Marie Hajdová

Velmi dobré! Téma, jazykové prostředky, styl. V knize není nic zbytečného. Určitě doporučuji.

15.08.2023 5 z 5

No Filter No Filter Pavlína Pořízková

Škoda času i papíru. Terapeutické psaní, které si má člověk nechat pro sebe a po dopsání to spálit. Autorka ve svém životě jistě dosáhla "úspěchu", ale spisovatelkou opravdu není.

10.07.2023