marianna7090 marianna7090 komentáře u knih

Tieň kostí Tieň kostí Leigh Bardugo

(SPOILER) Nebudem prectierať, že som sa nerozhodla túto knihu čítať pretože nás o mesiac čaká jej seriálové spracovanie a tiež pretože po prečítaní Vranej šestky (ktorá bola neskutočná), som akosi očakávala, že Bardugo a svet gríš ma nesklame. A to sa akosi stalo. Veľmi dlho sa v knihe nič nedialo a to mi naozaj veľmi prekážalo. Dej sa síce čítal rýchlo, avšak čo sa dialo v Malom paláci bola celkom nuda.
Veľké plus tejto knihy je určite jej prekvapivá, záporná postava. Temnan vlastne poháňal celý dej dopredu. Najskôr mi prišiel záhadný a zvláštny a dokonca som si ho veľmi obľúbila. A keď sa ukázala jeho pravá tvár, ani som to nebrala ako nejakú osobnú zradu, že vlastne on je ten zloduch. Osobne sa mi ako postava páčil viac ako Mal a dokonca aj Alina.
Každopádne som na pokračovanie veľmi zvedavá.

11.03.2021 2 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Tak slabý rozbeh až ma postihla čítacia kríza. Našťastie sa to začalo rozbiehať. To ako sa dej vyvíjal sa dalo ľahko predpokladať. Avšak to už nehodnotím zle. Záver som úplne hltala, stránku po stránke, vetu po vete. Páčilo sa mi to aj keď som očakávala trošku viac.
Som zvedavá na poslednú knihu. Mohla by priniesť nejaké nečakané zvraty a neočakávaný záver, respektíve iný ako sa dá od tejto série očakávať.

02.12.2020 4 z 5

Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru Aristoteles a Dante spoznávajú svet a tajomstvá vesmíru Benjamin Alire Sáenz

Dá sa povedať, že táto kniha je pre knižných fajnšmekrov, ale odporučila by som ju každému. Najmä v tejto dobe.
Postavy sú sympatické, pre mňa osobne najmä Dante, dej plynie jednoducho, nenechá Vás pustiť knihu z rúk. Ak sa chcete znovu prvý krát zamilovať, nech sa páči. S Arim a Dantem to pôjde rýchlo a ešte dlho po dočítaní budete na nich spomínať.
PS: Nemusíte stále čítať bestsellery len od amerických autorov. Tento Mexičan Vás vážne prekvapí.

20.10.2020 5 z 5

Invázia do Tearlingu Invázia do Tearlingu Erika Johansen

Úžasné. Skvelé. Fantastické. Snáď od prvých 100 strán som knihu hltala stranu po strane. Nemám slov, bravo Erika.

18.10.2020 5 z 5

350 tipů pro nejlepší sex 350 tipů pro nejlepší sex Lisa Sussman

Kúpila som ju ako darček pre kamarátku, avšak som neodolala a prečítala si ju kým som jej ju darovala. Je to veľmi zaujímavá knížočka plná pikantných rád do "života".

17.08.2020 3 z 5

Zamilovaní anjeli Zamilovaní anjeli Lauren Kate

Keby som čítala túto knihu a celú sériu ako 12-15 ročná, bola by som z Lucinej a Danielovej lásky úplne unesená a uchvátená, ale keďže som to čítala až teraz ako dospelá mi to príde ako presladená, prehnaná cukrovinka. Bolo to milé, ale nič viac k tomu asi nedokážem povedať.

14.08.2020 2 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Knižka u mňa utrpela pretože som ju čítala počas "čítacej krízy". A preto som jej venovala presne mesiac, čo je na moje čítacie pomery veľmi dlho na jednu knihu.
Veľmi, veľmi dlho sa nič nedialo a ja som mala z deja akýsi guláš a, úprimne, nebavilo ma to tak veľmi ako som myslela, že bude. Avšak to nakoniec nabralo konečne grády a s kľudným svedomím môžem dať takéto hodnotenie aj skrz ten slabší rozbeh.
A vôbec nerozumiem ako je možné, že je táto séria kníh tak nedocenená. A najmä vo svete. Iným, môžem povedať, že horším knihám sa dostáva omnoho viacej pozornosti, ktorú si úprimne veľmi nezaslúžia. A to je podľa mňa veľká chyba.

12.08.2020 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Adrian. Adrian Ivaškov. Nič viac asi nemusím dodávať.
Ale nie, predsa len sa niečo nájde. Slabý rozbeh. Dlho mi trvalo sa dostať do deja. Ale nakoniec konečne prišiel zlom a naozaj som hrozne potrebovala zistiť ako to všetko skončí.
Takže zatiaľ dávam 4 hviezdičky a uvidíme ako sa to bude vyvíjať.

04.02.2020 4 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Toto je tretia (zhodou okolností znovu tieňolovecká) séria kníh od C. Clare ku ktorej som sa dostala a zatiaľ je toto bohužiaľ, podľa môjho názoru, najslabšia kniha. Ďalšími časťami sa to určite zlepší, ale zatiaľ mi veľa teda nedala a nehrnula som sa ju horlivo čítať aby som vedela ako to nakoniec všetko dopadne.
Možno ma nezaujala zápletka, možno to bol doslova odporný Will (fakt čistý Herondale), každopádne som sériu hneď nezavrhla len dúfam, že to bude lepšie a lepšie.

26.01.2020 4 z 5

Mesto stratených duší Mesto stratených duší Judith Rumelt

Minulý týždeň - "Takú dlhú knihu budem čítať aj mesiac. Nemôžem teraz čítať tak dlho nejakú knihu."
Dnes som ju dočítala. A aj to len skrz prácu a školu. Už by som to dokončila aj omnoho skôr. Akosi som úplne zabudla ako tieto knihy dokážu mocne vtiahnuť do deja a nechcú pustiť bez toho aby som nebola ešte o 3 ráno hore pri lampičke keď o 3 hodiny neskôr vstávam.
Brilantné.

07.12.2019 5 z 5

Tieňom pobozkaná Tieňom pobozkaná Richelle Mead

Slabší a pomalší rozbeh, trochu mi trvalo kým som sa do toho dostala, ale ten koniec. Čítam to už 2x, ale stále ma to dokáže prekvapiť a až priam dohnať k slzám.

03.11.2019 5 z 5

Mrazivý bozk Mrazivý bozk Richelle Mead

Mám pocit, že každou knihou bola táto séria lepšia a lepšia. Rose je dospelejšia a Dimitri je... No... Proste Dimitri. Je to poklad.

03.10.2019 5 z 5

Čo sa stalo Mare Dyerovej Čo sa stalo Mare Dyerovej Michelle Hodkin

Ďalšia zo série kníh "prečo som sa k nim nedostala ako puberťačka". Dej mal nádej byť dobrý, ale autorkin štýl písania je čistá katastrofa. Už si ani nepamätám ako to skončilo. Ešte mám na poličke druhú časť ktorú naozaj neviem či budem čítať a to, že nepreložili aj tretiu časť to slovenčiny mi prvý krát naozaj neprekáža.

29.08.2019 1 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Nikdy neoľutujem čítanie tejto série druhý krát. #claceforever

19.07.2019 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Každému z vás ktorému sa kniha nepáčila, nemohol by mi ju predať? :) je úplne nedostupná už roky a ja naozaj veľmi túžim si ju prečítať a ukončiť túto sériu. :(

27.05.2019 5 z 5