Marghita Marghita komentáře u knih

Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Příběhy z olivového ostrova aneb Když na Korfu kvetou mandloně Pavla Smetanová

Mně se knížka moc líbila. Líbilo se mi, jak autorka vtipně popisuje odlišnou mentalitu Řeků. Nikdo se tam příliš nepředře, a tak na ostrově nefunguje všechno tak, jak je třeba zvykem u nás. Knihu jsem četla v létě, když jsem byla těhotná a byla koronavirovová pandemie, takže ten rok jsme na dovolenou nejeli. S touto knihou jsem se alespoň imaginárně přenesla do Řecka. Abych si zážitek z čtení ještě umocnila, hledala jsem si na mapách a obrázcích místa zmíněná v knize. A po přečtení knihy...jako bych tam byla.

23.06.2021 5 z 5

Lovec krokodýlů Lovec krokodýlů Richard Shears

Steve beze sporu zvířata miloval. Nejsem si však jistá, zda zvířata měla ráda jeho :-)

02.03.2014 5 z 5

Na lesních samotách - Pravdivé obrazy ze života známého lesníka Na lesních samotách - Pravdivé obrazy ze života známého lesníka Anton Ábel

Kniha je určena spíše přátelům myslivosti než milovníkům přírody, neboť mě velmi brzy začalo rozčilovat popisování neustálého odstřelu zvěře, často bez zmíněného důvodu, pro mě tedy nepochopitelného, a z knihy jsem nabyla dojmu, že mentalita lesníků je střílet na všechno, co jim přeběhne přes cestu. Ale komu toto nevadí, jako oddychovka dobrá.

11.04.2012 2 z 5

Továrna na smrt Továrna na smrt Erich Kulka

Nedokážu si představit nic horšího, co by člověk mohl ještě zažít.

05.04.2012 5 z 5

Byl jsem Mengeleho asistentem Byl jsem Mengeleho asistentem Miklós Nyiszli

Trochu jsem se obávala, že autor bude detailně popisovat nechutnosti Mengeleho pseudovědeckých experimentů, což se naštěstí nestalo. Autor popisuje spíše život lágrového soudního lékaře jako takový, přesto velmi krutý. Ale po přečtení knihy Továrna na smrt jsem se nad tím už tolik nepozastavovala.

05.04.2012 4 z 5

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Autorka vtipně popisuje tak často zidealizovanou Afriku střízlivýma očima a ukazuje, že věci často nejsou tak velkolepé, jak je představují turistické průvodce.

20.03.2012 4 z 5

Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu Fenomenální včely - Biologie včelstva jako superorganizmu Jürgen Tautz

Skvělá kniha ze života včel. Doporučuji všem, kteří chtějí složitému světu tohoto sociálního hmyzu alespoň trochu porozumět. Věděli jste např. že u létavek byly popsány stavy spánku, že mají včely schopnost učit se, či že létavky vykazují florokonstantnost (nektar sbírají celý den na tom druhu rostliny, na kterém začaly)?

20.03.2012 4 z 5