manioaio manioaio komentáře u knih

Stařík mě na mnoha místech zahřál na srdci a na pár místech jsem si zase uvědomila, že jsem nedávala moc pozor a musím se o kousek vrátit. Jsem ráda, že mám s fiktivní postavou románu společnou vlastnost, a to naprostý nezájem o politiku. Stejně jako Alan přestanu vnímat, kdykoliv se debata sesune politickým směrem. I tak byl Alan celý život svým způsobem užitečným občanem. "Je to, jak to je a bude to, jak to bude". Zpočátku jsem nedokázala přijmout fakt, s kým vším se setkal, ale to bylo nejspíš právě to, co mi po čase přišlo nejúžasnější. Stařík je rouzmný, víceméně pravdomluvný, inteligentní a přizpůsobivý muž, kterého si nelze neoblíbit.

23.02.2017 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Restituce je zajímavý námět, mě ale nejvíc zaujal inteligentní jazyk, kterým je kniha napsaná. Marie III. je dívka s vytříbeným vyjadřováním a se sarkastickým smyslem pro humor, který je mi velmi blízký. Možná to bude znít hloupě, ale u knihy jsem se těšila až skončí, protože jsem doufala, že skončí dobře, že se něco zvrátí a že ta smůla (asi 130 rozbitých zrcadel?) pomine. Většinou knihu vychutnávám a doufám, že neskončí....Navíc humor založený na tragické povalečské a prospěchářské povaze Čechů snáším špatně. Snažně doufám, že kniha nebude přeložena do žádného cizího jazyka, jinak se stereotypní vnímání našeho národa definitivně potvrdí. Kniha mi připomínala Saturnina (nepatří mezi mé oblíbené), Mr. Beana a Pata a Mata (ti mě taky spíš jen rozčilují). Konec nebyl konec. Spíš jako když utne (na první díl jsem napsal dost). Za slovní zásobu, sarkastický nadhled a téma***. P.S. další díly bohužel ani číst nezačnu, a to jsem vyloženě zatížená na knihy na pokračování a série.

19.02.2017 3 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Kostrbate napsane, kratke, k tomu navic velke pismo aprazdne stranky. Navic zklamani ze samotne legendarni Mata Hari.

22.01.2017 2 z 5