managalante managalante komentáře u knih

Sofiin svět Sofiin svět Jostein Gaarder

Tato kniha mi byla vychválena a vzápětí jiným člověkem nedoporučena. Před čtením jsem byl tedy v rozpacích, co od díla čekat.
Můj názor je takový... Sofiin svět je parádní naučná knížka pro někoho, kdo se chce dozvědět něco o průletu celé historie filosofie. I přes to, že je tento nápad možná psán stylem spíše pro mladší čtenáře, jsem byl se čtením spokojen a knihu jsem si společně se Sofií užil.

26.08.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Geniální, nadčasové a hlavně v mnoha ohledech dosti pravdu znázorňující dílo. Po jeho přečtení, avšak ne každý bude myslet na obrat "waaau". Spíš si bude říkat, že to co kniha popisuje je stále ještě realita mezi námi a bude možná lehce vyděšen.

18.04.2017

O odpouštění s Jaro Křivohlavým O odpouštění s Jaro Křivohlavým Jaro Křivohlavý

Přečíst, vstřebat, nezapomínat, odpouštět a milovat.

Krásně a výstižně popsané odpouštění a něco víc, co je s ním spjato.

05.04.2017 5 z 5

Dvojí tvář lenosti Dvojí tvář lenosti Kateřina Lachmanová

Parádní, doporučuji!

28.03.2017 5 z 5

Cesta slepých brouků Cesta slepých brouků Roman Mlejnek

Zcela vzrušující a zároveň dost specificky podaná kniha, do které jsem se dokázal neskutečně vžít. Některé části ve mne vyvolávaly vskutku neobvyklé pocity. Autor mě tímto dílem čistě ohromil. Nebudu zacházet do detailů. Všechno je tma, avšak zároveň i světlo, a tak to berme.

16.02.2017 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Náramně lidsky popsaný válečný příběh, který by měl být ukázkou, toho co ve skutečnosti válka skrývá a všech hrůz, které ji provází. Nikdo by neměl lehkomyslně polemizovat, nad tak krutou a smrtelnou věcí, jako je válka. Proto si myslím, že po přečtení se z vás jistě stanou pacifisté.

31.01.2017 5 z 5

Sbohem galánečko a dalších 51 písní Sbohem galánečko a dalších 51 písní Vlasta Redl

Prostě zpěvník s výběrem nejspíš nejlepších Vlastových písní. Žádnému kytaristovi by neměla v jeho sbírce not chybět.

25.01.2017 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Podle mého názoru, geniální kniha s naprosto silným a čtivým doktorským příběhem. Ach, jak moc bych chtěl spatřit Lauřinu krásu...

19.01.2017 5 z 5