Magrat_von_G Magrat_von_G komentáře u knih

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Hluboký, syrový autobiografický ponor, těkavý jako naše myšlenky. Kniha, ze které mrazí. Kniha o smrti, jejíhož vydání se autor už nedožil. Pro mě velmi silný čtenářský zážitek, dlouho jsem o knize přemýšlela, zasáhla mě svou neučesanou pravdivostí bez servítků.

12.06.2021 5 z 5

Zajímavý náhled na velmi zestručněné dějiny lidstva optikou různých diskurzů. Nic zásadně nového jsem se nedozvěděla, ale věřím, že může být přínosem pro toho, kdo se o historii a antropologii nikdy moc nezajímal. Navíc se dobře čte (poslouchá).

20.03.2021 5 z 5

Kvantový doktor Kvantový doktor Amit Goswami

Absolutně se nebráním jinému názoru nebo vhledu na to, jak svět funguje. Nejsem materialistický fundamentalista. Nicméně když chce autor představovat svou novou teorii, nemůže se uchylovat k vágním a nepodloženým tvrzením typu "účinky homeopatie byly dokázány několika double blind studiemi". Škoda, že nějakou nejmenuje, dosud bohužel žádná taková opravdu seriózní neexistuje a zeptáte-li se homeopata, bude kličkovat frázemi typu "já vím z praxe, že to pomáhá". Takže tohle byla pro mě bohužel nepřekonatelná překážka a dál jsem se nedostala, autor je pro mě nevěrohodný a další četbu považuji za ztrátu času. Škoda.

20.03.2021 2 z 5

Jen šmouha po nebi Jen šmouha po nebi Ivan Binar

Krásným poetickým jazykem napsaný příběh o kruté době poválečných let, o zbytečných obětech a rozvrácených rodinách. A o tom, jak je těžké minulosti uniknout, protože hluboké šrámy na duši se špatně hojí.

12.06.2021 5 z 5