Máčkoun Máčkoun komentáře u knih

Ocelové srdce Ocelové srdce Albert Čuba

Velmi čtivé, absence popisných pasáží, které by byly navíc. Děj odsýpá a čtenář je do něj rychle vtažen. Až na ten konec je to i celkem uvěřitelné, hlavně pokud znáte Ostravu. Psáno osobitým stylem, jako bych slyšel vyprávět Alberta Čubu. Líbilo se mi to, nic podobného jsem nečetl.

28.12.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Kniha má stejně jako Medvědín svoji hloubku a poselství k celkem aktuálnímu společenskému tématu. Ale autorův styl, kdy sahodlouze popisuje charaktery a prostředí na úkor většího spádu děje, mi nesedí.

03.07.2023 3 z 5

HC Faraoni Frýštejn a aljašský démon HC Faraoni Frýštejn a aljašský démon Josef J. Novotny

Nečekal jsem žádný zázrak. Po knize jsem sáhl čistě z důvodu prostředí, ve kterém se odehrává její děj. Právě ve vykreslení společenské nálady okolo amatérského hokejového týmu spatřuji její největší kvalitu. Protože dlouho děj jen tak plyne bez větší zapletky, má čtenář možnost se blíže seznamit s jednotlivými postavami. Kdo někdy byl součástí sportovního kolektivu někde na venkově, jednotlivé postavy si snadno spojí s někým z okolí, kdo by mohl být jejich věrnou předlohou. Nakonec se věci začnou vyvíjet takovým způsobem, že se čtenář ztotožní i se samotnou hlavní postavou a jejím pohledem na organizovaný sport a společnost obecně. Takhle to prostě chodí. A autorův sarkasmus to dokonale vystihuje.

09.01.2023 5 z 5

Cestující Cestující Ulrich Alexander Boschwitz

Nenáročná, spíše oddechová, avšak smutná literatura s dokonale vystihnutou atmosférou Německa před válkou. Zajímavostí jsou autobiografické prvky, což mne následně donutilo něco si zjistit o osudech tohoto spisovatele

05.01.2023 4 z 5

Čas odpouštět Čas odpouštět John Grisham

Klasický Grisham. Další z řady jeho obžalob trestu smrti na podkladě etickeho dilematu. Střed knihy se strašně táhne a půlka věcí tam je navíc. Samotný proces je až na samotném konci knihy. Pokračování možná někdy v další knize

17.05.2024

Mezi vlky Mezi vlky Lucie Korcová

Kniha se mi nečetla snadno. Vadilo časté a rychlé přeskakování děje (mnohdy ani ne po jedné stránce) mezi různými časovými obdobími a místy, taky nepřehledné přímé řeči, že nešlo rozeznat, kdo co říká. Proto jsem se první polovinou knihy moc neoreintoval, ale odtrhnou se od ní nešlo. Ke konci už to všechno začínalo do sebe zapadat a dávat smysl. Abych lépe porozuměl první půlce, budu si ji muset někdy přečíst znovu.

29.12.2022 4 z 5