M.C. M.C. komentáře u knih

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Musím říct, že tohle je opravdu dobrá kniha. Riordan napsal velmi promyšlený příběh, kde vysvětluje vše do detailů (např. proč je Olymp nad Amerikou, proč lidé nemohou vidět to co polokrevní atd.). Na filmu opravdu zkazili co mohly, není ani ze čtvrtiny tak dobrý, jako kniha. Je sice určena menším čtenářům, ale plynulý příběh se spoustou zajímavých postav dělá z této knihy knihu, kterou prostě musím doporučit. Tento úžasný děj vás toho spoustu naučí o mytologii a ještě je to zajímavější a napínavější než steré řecké pověsti. (90%)

21.10.2014 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Moje první Crichtonova kniha, kterou jsem začal číst jen proto, že jako malý jsem zbožňoval film (což asi nejsem jediný). Nicméně mě kniha přesvědčila v tom, že knihy jsou lepší než filmy a nepochybuji o tom, že se k tomuto autorovi ještě vrátím.

Jurský park jsem četl jen týden (na mě dobrý), tak mě to vtáhlo do děje, že jsem nemohl přestat. Úžasně promyšlený příběh o naklonování dinosaurů dělá tuto knihy velmi povedenou a byl by hřích ji nedoporučit. Tudíž...DOPORUČUJI !!!

P.S.: Taky jste si všimli, že ačkoliv se Tyrannosaurus tváří jako král Jurského parku a jako hlavní dinosaurus, není tomu tak. Podle mě jsou hlavní spíš velociraptoři. Ty malý parchanti zabili nejvíc lidí a celkově všem dali nejvíc zabrat, byli hodně chytří a celkově tam měli nejdůležitější roli ze všech dinosaurů, podle mě jsou spíš oni králové (nebo spíš královny a až poté králové) Jurského parku. (95%)

20.10.2014 5 z 5

Je to sice pohádka, ale přesto se čte dobře nepochybně i starším. Film se tomu nemůže vůbec rovnat. Prostě doporučuji!!! (100%)

20.10.2014 5 z 5