M.B. M.B. komentáře u knih

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Tak musím nakonec vzít Školu dobra a zla na milost. Zpočátku jsem do toho šla s představou, že se bude jednat o knížku na způsob Harryho Pottera, ale kniha mě vyvedla z omylu. Hlavním tématem je kamarádství a světlé vs. temné stránky osobnosti (není to tak jednoznačné, což se mi líbí), kniha se navíc nebojí být i místy krutá. První díl mě moc nezaujal, ale od druhého dílu jsem se nemohla odtrhnout. Přiznám se, že fandím mnohem víc Sofii. Ač mi v prvním díle lezla na nervy, v druhém díle jsou její motivy zřejmější a je "správňácká". Opravdu se těším na další díl!

09.04.2015 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Tuhle knihu miluju, i když už mi je téměř třicet :) Je to pro mě stejná srdcovka jako Harry Potter. Je pravda, že první díl je "nejdětštější" ze všech (ale to samé by se dalo říct o HP), ale postupně se hlavní postavy vyvíjí, pokud beru všechny čtyři díly. Nevím co na téhle knize je, ale s žádnými jinými postavami se mi nepodařilo tak sžít a láska mezi Ashem a Meghan je pro mě jedna z nejkrásnějších. Kdo by nechtěl doma prince Ashe? Já tedy ano :D
Pokud stojíte o vydání dalších dílů prosím o podpis a šíření petice za vydání dalších dílů v ČR:

21.11.2014 5 z 5

Velikost L: Šaty pro nevěstu Velikost L: Šaty pro nevěstu Meg Cabot

Není to žádné sladkobolné čtení, ale čistokrevná detektivka střižená romantikou :) Poslední díl hezky zakončil celou sérii, bude se mi po Heather stýskat. Byla to sympatická hrdinka, která brala život takový, jaký je a z kil navíc si nic nedělala...

20.11.2014 5 z 5

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Kdyby šlo téhle knize dát milion hvězdiček, tak to udělám. Je pro mě top na seznamu romantických a fantasy knih, ikdyž mi je už pěkně dlouho -cet. Kniha má vše, co pro mě fantasy kniha má mít - zakázaná láska, zajímavé (hlavní i vedlejší) postavy a hlavně se mi líbí osobní vývoj Meghan (mám přečteny všechny díly). Moc mě mrzí, že se KK rozhodl vydání série pozastavit. Proto jsem založila petici o vydání dalčích dílů v CZ jazyce:
Prosí podepište a případně šiřte:

29.10.2014 5 z 5