lussi99 lussi99 komentáře u knih

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Tato kniha si u mě na přečtení počkala poměrně dlouho a tak to, že od jejího otevření a dočtení posledních řádků uběhlo sotva pár hodin, mluví za vše. Možná sehrálo roli, že jsem neměla žádná očekávání, ale všechny tři příběhy mě opravdu strhly. Autor dokázal trefně popsat nejen prostředí starých Budějc (ano, jsem rodačka), ale i vykreslit atmosféru dané doby, jež mezi sebou tak pěkně kontrastovaly, popsat charaktery postav a vztahové zápletky (které se opakují, jak je lidstvo staré a každý v tom někoho poznal), a to celé v podstatě na pár stránkách. A plus to všechno dávalo smysl a na konci do sebe krásně zapadlo.

21.05.2020 5 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Hlavní zápletka v sobě nesla zajímavý potenciál a zajistila, že jsem se již po pár stránkách do knihy začetla. Nicméně v polovině příběhu si člověk tak nějak uvědomí, že se toho příliš neodehrálo a celé se to docela vleče. Závěr mi přišel odfláknutý, těžce uvěřitelný a v podstatě smazal dosavadní jakž takž pozitivní dojmy. Informace na obálce o bestselleru je pak vyloženě úsměvná. I přes to vše ale věřím, že si kniha své čtenáře najde.

09.08.2017 3 z 5

Půjčovna manželek Půjčovna manželek Eduard Martin (p)

U této knihy mě napadá jen "absurdně vtipné a přitom občas tak výstižně pravdivé". Na dnešní dobu poměrně neotřelý styl psaní, který mě osobně bavil - ideální odlehčené čtení třeba do metra.

21.05.2020 4 z 5

Olivia: Čo vás o živote naučí iba dieťa Olivia: Čo vás o živote naučí iba dieťa Zuzana Mihálechová

Moudré a pravdivé. Kniha je čtivá, ale záměrně jsem si ji dávkovala postupně, abych mohla jednotlivá témata nechat rezonovat. Většinu knih po přečtení pouštím dál, ale takhle toho pro mne nese tolik, že si ji chci určitě přečíst ještě několikrát a věřím, že pokaždý v ní pro sebe objevím něco nového. Pokud vás zajímá kontaktní a respektující přístup k dětem skrz sebepoznání, nikoliv pravidla a poučky, jednozačně doporučuji.

16.03.2022 5 z 5