Lulu13 Lulu13 komentáře u knih

Tí, ktorí zlyhali Tí, ktorí zlyhali Hans Rosenfeldt (p)

Zatiaľ posledný diel je za mnou a ja naozaj dúfam, že nebol posledný. Čo ma na celej sérii bavilo najviac bola partia vyšetrovateľov a ich vývoj, ktorým si prešli. Psychológia postáv je tu zvládnutá na výbornú, ťažko by sme tu našli vyložene kladnú či zápornú postavu (možno s výnimkou Torkela), no práve to sa mi páči. Ku každej jednej postave som si vybudovala vzťah, aj keď ich správanie nebolo vždy najsympatickejšie, no o to reálnejšie. "Tí, ktorí zlyhali" pre mňa nie je najlepšou časťou, akčný záver s bombou v aute už osobne považujem za trochu prehnaný, no to je už len drobnosť, ktorá vrámci celkového hodnotenia nijako nezaváži. Nuž a už klasicky musím povedať...ach, ten záver! Som skutočne zvedavá ako sa v prípade pokračovania bude vyvíjať Billyho príbeh. Takže zhrnuté, podčiarknuté, celá séria so Sebastianom a spol. patrí k tomu najlepšiemu, čo som doteraz čítala.

05.05.2019 5 z 5

Nemý svedok Nemý svedok Hans Rosenfeldt (p)

Po trochu slabšom "Hrobe v horách" opäť návrat k dokonalosti. V tejto časti zároveň spoznáme inú stránku Sebastiana a na konci mi ho bolo aj ľúto (nuž čo, karma je zdarma :)). Na šokujúce konce som bola zvyknutá už z minulých častí, v tejto však autori hranicu šokujúcosti posunuli znovu o niečo ďalej. Skvelé!

05.05.2019 5 z 5

Temné tajomstvá Temné tajomstvá Hans Rosenfeldt (p)

Výborná detektívka, kde sa prvý krát zoznámime s vyšetrovacím tímom a samozrejme s kontroverzným Sebastianom Bergmanom. Samotný prípad vyšetrovania je výborný, nie je predvídateľný, takže takmer do konca neviete kto je vrahom...už to stačí na kvalitnú detektívku. Pridanou hodnotu knihy sú však výborne napísané postavy, ku ktorým si ľahko nájdete cestu a začnú vás zaujímať ich osudy....koniec perfektný, nevziať do ruky ďalší diel je prakticky nemožné :).

05.05.2019 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Najslabší diel celej série, zároveň jediný, kde ma samotný prípad vyšetrovania veľmi nebavil.... Dejová línia okolo vyšetrovacieho tímu a vývoju jeho postáv naopak opäť skvelá. Záver klasicky nažhaví na ďalší diel.

05.05.2019 4 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Krásna kniha, ktorá má čo povedať každému, bez ohľadu na vek, pohlavie, či osobný vkus čitateľa. Nemôžem iné, len odporučiť!

05.05.2019 5 z 5

Učeň Učeň Hans Rosenfeldt (p)

Pre mňa asi najlepší diel série.

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Napriek tomu, že túto knihu veľa ľudí označuje ako jednu z najslabších "Kingoviek", ja rozhodne nemôžem súhlasiť a považujem ju naopak za jednu z najlepších. Príbeh je originálny a je fascinujúce, že aj keď sa celý čas točí okolo jednej osoby pripútanej k posteli, nedá Vám ani na chvíľu vydýchnuť. V častiach kedy nastala noc a v kúte sa objavoval neznámy vysoký muž ma skutočne mrazilo (aj keď do poslednej chvíle neviete, či je skutočnosťou, alebo len výplodom fantázie). Mám tiež rada vzájomnú prepojenosť Kingovych kníh a tu bola badatelná zatiaľ asi najviac (odporúčam číťat Geraldovu hru a Dolores Claiborne po sebe a zážitok bude o to silnejší). Aj keď je King považovaný za majstra hororu, mne od neho sedia viac práve tieto typy kníh, ktoré sú skôr psychologickými drámami/thrillermi a nadprirodzeno v nich nehrá prvé husle.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Čo sa týka nápaditosti, považujem Nezbytné veci za jednu z najlepších Kingoviek. Ako to už však pri tomto autorovi býva zvykom, 3/4 kniha je výborná a potom príde záver, ktorý celú knihu pochová (v tomto prípade to platí obzvlášť). Štefan Král by sa mohol prezývať aj Král posra...teda, pokazených koncov :). Inak je však táto kniha naozaj skvelá a preto ju vlastne hodnotím pozitívne. A na ten záver sa radšej pokúsim zabudnúť....

13.03.2013 4 z 5

Vyháňač diabla Vyháňač diabla William P. Blatty

Výborná kniha. Filmovú verziu som videla už nespočetne veľa krát a od knižnej sa líši len minimálne. Napriek tomu som sa pri čítaní ani chvíľu nenudila, naopak som sa od nej často nemohla odtrhnúť, pretože bola písaná veľmi pútavo. Jeden z najlepších hororov vôbec, fandom tohto žánru určite odporúčam.

Dvanásť nocí zázrakov Dvanásť nocí zázrakov Andrew Zurcher

Kniha je zaradená medzi literatúru "pre deti a mládež". Nuž, neviem. Nie som dieťa a dáky ten rôčik nepatrím už ani medzi mládež, ale kniha sa mi čítala dosť ťažko. Nápad možno dobrý, no na mňa to celé pôsobilo dosť chaoticky až prekombinovane. Väčšinou som sa musela do čítania vyslovene donútiť. Takže pre mňa veľké sklamanie a cieľovú skupinu táto kniha podľa mňa minie úplne.

05.05.2019 2 z 5

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Moje prvé a zatiaľ bohužial aj posledné stretnutie s Lovecraftom, ktoré však dopadlo nad očakávania. Jeho rozprávačský štýl je dnes už niečím nevídaným. Vynikajúce a detailné popisy čiernočiernej temnoty ma úplne pohltili a miestami som mala pri čítaní naozaj nepríjemný pocit (myslené v najlepšom slova zmysle). Strhujúcu atmosféru ešte umocnili vynikajúce ilustrácie. Toto vydanie je skutočne klenot, ktorý sa oplatí vlastniť v súkromnej knižnici.