lukas2045 lukas2045 komentáře u knih

Mé velitelské operace Mé velitelské operace Otto Skorzeny

Pohled z druhé strany tábora. Ano, byl to nacista až do konce života a kniha není objektivní, ale stejně nejsou objektivní knihy z ostatních zdrojů. Prostě jiný pohled na 2. světovou válku a kniha je fantasticky napsána.

20.02.2015 5 z 5

Etologie. Biologie chování zvířat Etologie. Biologie chování zvířat Zdeněk Veselovský

Pan Veselovský prostě uměl psát knihy a navíc byl prvotřídním odborníkem... Kdokoli se zajímá o etologii, je tato kniha nejlepší volbou pro něj. Od ZŠ, přes SŠ až po VŠ.

21.02.2015 5 z 5

Zamrzlá evoluce Zamrzlá evoluce Jaroslav Flegr

Sice autor i přes své neustálé přesvědčování nevymyslel nic nového, ale skvěle napsáno a velmi čtivě :) Jedna z nej knih o evoluci.

Útek z tábora 14 Útek z tábora 14 Blaine Harden

Já vám nevím... Nuda a navíc místy dost přitažená za vlasy. Nepřišlo mi to ani zajímavé, ani srdcervoucí... Jen nudné.

Syn správce sirotčince Syn správce sirotčince Adam Johnson

Kniha je krom první pasáže nudná, vytušitelná a nejhorší je, že je strašně přehnaná. Krom první desetiny (ani ne) to je opravdu odpad.

Největší show pod Sluncem Největší show pod Sluncem Richard Dawkins

Jedním slovem famózní. Knih na téma evoluce jsem přečetl hromadu, stejně jako hromadu knih od autora. Tato patří rozhodně k těm nejlepším. A to říkám jako absolvent oboru .-)

20.02.2015 5 z 5

Já, Otto Skorzeny…! : Hrdina či gangster? Já, Otto Skorzeny…! : Hrdina či gangster? Roman Cílek

Kniha je napsána neskutečně zabarveně a ignoruje některá fakta. Prakticky každá kapitola začíná slovy jako "tito špinaví, zlí lidé, tito, kteří spáchali zvěrstva..." a tím se automaticky vyřazuje z kolonky odborné literatury. Autor ignoruje mnohá zjištění soudů, která jsou dohledatelná, zjevně je nečetl a jako historik odvedl velmi mizernou práci. Prostě nemá Skorzenyho tak rád, že o něm musel napsat knihu. Tudy ne, přátelé.