Lujza031 Lujza031 komentáře u knih

Solaris Solaris Stanisław Lem

Četla jsem asi před pěti lety. Jak ostatní píšete, že ty popisy mohly být kratší, tak mě vůbec nevadily. Četla jsem to u krbu a místy se dívala na oheň, tak to byla síla:-) Zdlouhavé se mi zdály spíš děj postav v knize. V době, kdy jsem ji četla, jsem ji asi moc nepochopila, určitě si ji přečtu ještě jednou a názor možná vylepším nebo opravím.

10.09.2018 3 z 5

Příběhy ze staré Anglie Příběhy ze staré Anglie Agatha Christie

(SPOILER) Mistrně popsány charaktery postav. Mnohem více se mi líbila Nultá hodina. Vrah je opravdový psychopat.

09.09.2018 4 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

Kniha má hodně stran, ale četla se velmi dobře a rychle. Postavy a vše dobře napsáno, konec tragický, nevadí. Ale vůbec nechápu jak může vylíčit něčí charakter a pak ho totálně změnit. Ještě že ve skutečném životě to tak není, jinak by psychologové byli bez práce. Jsem ráda, že kozička přežila, ale silně pochybuji, že její život byl pro Phoeba důležitější než život Esmeraldy. Proto se mi závěr nezdá nijak zajímavý ani poučný. Celá kniha byla napínavá a zajímavá, ale finále nic moc.

01.09.2018 3 z 5

Ferda Mravenec Ferda Mravenec Ondřej Sekora

Spisovatel chtěl dětem ukázat, že každý tvor i ten maličký má právo na život. Zašlápnout brouka jen proto, že jsme větší není žádné hrdinství. Hezky podané, ale TV seriál se mi v dětství zdál poněkud zajímavější...

10.11.2019 2 z 5

Kevin z Locksley Kevin z Locksley Wolfgang Hohlbein

Krátké povídání o Kevinovi ( bratru R.z L.) a o tom jak mohl vzniknout kult Robina Hooda. Kniha je lehce napsaná, pro přečtení se hodí i pro starší děti. Nějak extra není napínavá. Knížku jsem kdysi dostala od tety a historické romány mám ráda i příběhy Robina Hooda, tak jsem si ji přečetla. Ještě by měl být vydán druhý díl, ale nevím jestli ho budu shánět, zas tolik mě to nevtáhlo. Málo popisu, rychlý děj. Ale za mě jinak dobré čtení.

05.12.2018 2 z 5

Stratfordská romance Stratfordská romance Rosemary Anne Sisson

Četla jsem dávno, jako malá holka. Mamka ji měla v knihovničce. Kniha ukazuje osobnější pohled na W.S. Kdybych byla povrchní, tak bych nechápala co na ni viděl. Když jsem pak na základce jediná věděla z hlavy, kde se narodil, učitelka byla dost opařená :-)

10.09.2018 4 z 5