Lucka11 Lucka11 komentáře u knih

Jorga Jorga Jana Pronská

Tak konečne sme sa dočkali pokračovania Kliatby. Bolo načase. Dlhé čakanie sa vyplatilo. Príbeh sa mi páčil. Splnil moje očakávania od historicko-fantastickej romance. A možeme sa tešiť na ďalšie pokračovania. Aj keď to bude pravdepodobne dlhšie čakanie, už teraz sa teším na ďalšie príjemné strávené chvíle pri čítaní tejto série.

23.12.2018 4 z 5

Tajná večera Tajná večera Javier Sierra

Veľmi zaujímavá téma. Ale kniha ako celok je skor taký priemer.Osobne som čakala viac. Podrobnejšie je dej rozpísaný v predošlých komentároch, s ktorými súhlasím, tak nejdem ďalej "rozpitvávať" :-D

30.08.2018 3 z 5

Do posledného haliera Do posledného haliera Jeffrey Archer

Príjemné čítanie. J. Archer patrí k mojim obľúbeným autorom. Nesklamal ma.

12.08.2018 5 z 5

Zachránený život Zachránený život Suzanne Pairault

Ide o oddychové čítanie. Príbeh je slabší, ale čo už. V kategórii romány pre ženy netreba hľadať Dostojevského :-)

07.08.2018 2 z 5

Nancy Reaganová Nancy Reaganová Kitty Kelley

Už sa tak veľmi nečudujem, tomu, ako si mohli "amící" zvoliť za prezidenta Trumpa.
Keď si mohli zvoliť bývalú "hviezdičku" a "hviezdu" filmového plátna vtedy, prečo by si nemohli teraz zvoliť "hviezdu" reality show a milionára, šovinistu a hulváta..../aspoň podľa mňa/
Po prečítaní tejto knihy som sa dozvedela veľa zaujímavého.....
Ide o dosť nelichotivý obraz prvej dámy. Niekedy mi prekážalo príliš veľa informácií, ale pre úplný obraz života tejto ženy, to bolo asi potrebné. Pre mňa ide o priemer, ale som rada, že som si ju prečítala.

27.05.2018 3 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Tak som sa tešila, keď si túto knižku konečne prečítam.... A som mierne sklamaná. Téma je veľmi zaujímavá, ale spracovanie ma vôbec neoslovilo. Bolo to také ťažkopádne. Nedotiahnuté do konca. Neoznačená priama reč, nevedela som, čo sú myšlienky, čo priama reč, domýšľala som si to potom dodatočne....Keď to zhrniem, tak pre mňa je to priemer.

07.05.2018 3 z 5

Niet inej cesty Niet inej cesty Trygve Gulbranssen

Nadšenie. Radosť. A zároveň smútok z konca. Táto sága si ma získala. Dúfam, že sa k nej časom vrátim. Odporúčam.

03.05.2018 5 z 5

Krok do neznáma Krok do neznáma Theresa Gladden

Príbeh neprekvapil. Dočkala som sa presne toho, čo sa u tohto žánru očakáva. Oddychovka, ktorá neurazí.

29.04.2018

Dobytie Bastilly Dobytie Bastilly Alexandre Dumas, st.

Pre mňa bolo toto sklamanie. Dočítané z úcty k spisovateľovi.

18.02.2018 3 z 5

Vždy ťa budem ľúbiť... Vždy ťa budem ľúbiť... Dorothy Garlock

Knižka patrí pre mňa osobne do tzv. kategórie "jednohubiek" Príjemné, oddychové čítanie, ktoré neurazí. Na príbehu sa mi páčilo, že poukazoval na lásku, ktorej nezáleží na zovňajšku. Ale na iných, doležitejších hodnotách.

18.02.2018 3 z 5

Život naruby Život naruby Zuzana Široká

Ide o také to oddychové, nenáročné čítanie ku kávičke. Pletenec medziľudských vzťahov medzi rozvedenou Dianou jej okolím.

31.12.2017 2 z 5

Ruka s vytetovaným číslom Ruka s vytetovaným číslom Hilda Hrabovecká

Útla knižka na prvý pohľad. Ťažká kniha na druhý pohľad. Dozvedela som sa informácie a fakty, o ktorých som doteraz netušila. Je neuveriteľné, čo sa v tej dobe dialo... Som vďačná, že som sa dostala k tejto knižke. Aj keď mi niektoré pasáže prišli, akoby "odseknuté" nedokončené....Na druhej strane oceňujem fotky, ktoré boli pridané k obsahu.

31.12.2017 3 z 5

Čarovný princ Čarovný princ Julie Garwood

Garwood patrí medzi moje obľúbené autorky ľúbostných príbehov. Ale táto kniha patrí medzi tie slabšie. Aj keď sa snažila spestriť príbeh tým, že vačšinu deja umiestnila na americký kontinent, nepomohlo to.

28.12.2017 3 z 5

Úžasný Úžasný Tonya Wood

Tento príbeh patrí do kategórie jednohubiek. Pobaví, neurazí a človek si pri ňom oddýchne.

28.12.2017 2 z 5

Rain Man Rain Man Leonore Fleischer

Súrodenecké vzťahy bývajú komplikované. A keď je jeden z bratov autista a druhý využívajúci všetkých a všetko...Je o problémy postarané. Plus smrť matky, otec neschopný vyrovnať sa s tragickými okolnosťami. Príbeh má rýchly spád. Priznávam videla som aj film, ale to bolo dosť dávno. A Tom Cruis nepatrí k mojim obľúbencom :-(
Keď to zhrniem príbeh odporúčam, mne sa veľmi páčil.

25.12.2017 5 z 5

Vongozero Vongozero Jana Vagnerová

Moj prvý kontakt s postapokalyptickou literatúrou. A páčil sa mi. Nebola som z toho paf, ale páčil sa mi. Čítal sa ľahko a rýchlo. Ale neznášam otvorené konce. Keď už niečomu venujem čas, tak chcem vedieť ako všetko dopadne. Určite dám tomuto druhu literatúry ešte príležitosť.

16.12.2017 3 z 5

Drak sa vracia Drak sa vracia Dobroslav Chrobák

Dielo presýtené slovenskou prírodou a prekrásnym lyrizmom. Niektoré časti sú vyslovene nadčasové. Pútavý dej plný lásky, prírody, tajomna, nenávisti....
Mňa dielo zaradené medzi slovenskú klasiku a povinné čítanie nadchlo.

09.12.2017 5 z 5

Sarahin hriech Sarahin hriech Tami Hoag

Jednohubka, ktorá neurazí. Prečítaná pri cestovaní autobusom. Téma Amitov bola príjemným spestrením.

09.11.2017 3 z 5

Dcéra šialenca Dcéra šialenca Megan Shepherd

Pokračovania tejto série sa asi nedočkáme...Aspoň, čo som zachytila na stránke jedného kníhkupectva. Som z toho sklamaná a znechutená. A z obálky mám rovnaké pocity. Niekedy si hovorím:,,Ako mohli toto pustiť na svetlo sveta?" Alebo mám divný vkus.... Niektorým knihám dosť skomplikovali život vďaka ich "zovňajšku"
Teraz k príbehu. Číta sa rýchlo. Je tam láska, sci-fi, tajomno. Koniec som čakala iný, ale tak trochu som s tým rátala. Páčil sa mi.
A stále dúfam, že sa dočkám pokračovania....

27.08.2017 4 z 5

Lorna Doonová Lorna Doonová Richard Doddridge Blackmore

Na základe tejto knihy vznikol film. Myslím, že už to vypovedá o jej hodnote. Mne osobne sa príbeh páčil, ale nebola som z neho ohúrená. John Reed ako hlavná mužská postava sa mi celkom pozdával, aj keď niekedy som nechápavo krútila hlavou nad jeho konaním a mala som chuť "nakopnúť" ho !
Musím si niekedy pozrieť film a porovnať ako sa držali predlohy.

20.08.2017 3 z 5