LuciusWlk LuciusWlk komentáře u knih

Blackout Blackout Jan Kovanic

Je to jednoduché, relativně dobře čtivé. Tmu od Neffa jsem nečetl, takže nemám srovnání. Nejedná se zde o žádně bláznivé sci-fi kotrmelce, závěr trochu vybočuje s konceptu knihy, ale kniha se četla příjemně.

23.12.2013 3 z 5

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Bezesporu velmi zajímavé čtení. Výborně vymyšlený příběh, který je poskládán s několika povídek, jejichž propojení, je pouze v detailech. Z minulosti do budoucnosti a zase zpět. Čtivé, nápadité. Nicméně, čekal jsem na závěr něco zásadního, něco dech beroucího, nebo šokujícího. Závěr však všumí do nějakého konce a to je velká škoda. Nicméně, stojí za přečtení.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Stejnojmenný film na motivy knihy: Touha po zvýšení, již tak bravurního filmového zážitků, bude splněna přečtením knihy ještě před zhlédnutím. Odpadne tak jistá nepřehlednost, která může pří této formě vyprávění, nutit kapánek více přemýšlet. Nicméně je příběh úchvatně poskládán a nějak jsem neměl problém se orientovat, což, uznávám, mohlo ovlivnit znalost knižní předlohy. Překvapilo mě, jak bylo dějové přeskakování vymyšleno a dotaženo do detailu, kdy i několika vteřinový prostřih, měl v konečném důsledku svůj smysl k dotvoření myšlenky. Jedná se o jeden s těch snímků, kdy znalost knihy neochudí o filmový prožitek, byť je scénář docela filmově upraven. Naopak jej posílí. Tři hodiny uplynuly opravdu rychle, klidně bych další hodinu snesl :)) Masky občas byly moc latexové, což mě trochu zamrzelo, nicméně jde o jedinou výtku k Atlasu jako celku. Vynikající.

23.12.2013 4 z 5

Armády nesmrtelných Armády nesmrtelných Miroslav Žamboch

Nápad dobrý, příběh má svižné tempo, ale pořád mi nějak nesedí humor JFK, který musí být všudypřítomný a často pateticky otravný.

23.12.2013 3 z 5