Luciperka Luciperka komentáře u knih

Jako hvězdy v temné noci Jako hvězdy v temné noci Jojo Moyes

Za mě pecka!:-) Ze začátku jsem moc nadšená nebyla. Jsem zvyklá od autorky na retrospektivní romány a tohle bylo něco úplně jiného. Ke konci jsem příběh hltala a líbilo se mi přátelství mezi ženami z knihovny. Doporučuji!:-)

26.04.2021 5 z 5

Cesta pravého muže Cesta pravého muže David Deida

Z této knihy jsem si moc nevzala. Četla jsem ji ze zvědavosti a některé kapitoly mi přijdou nepochopitelné.Jiné kapitoly ve mne vyvolaly určité otázky a v průběhu četby mě kniha donutila přemýšlet, což považuji za přínosné. Bohužel ale převažovaly kapitoly, se kterými jsem se nedokázala ztotožnit, což je možná dáno mými životními zkušenostmi a mou částečnou averzí vůči karmám, energiím a podobně.

Většinu informací jsem již znala z psychologie a poznala jsem tam i trochu Cavemana. Tento autor mi příliš nesedl.

22.05.2013 2 z 5

Mladá šlechtična Mladá šlechtična Amanda Scott (p)

Mám ráda historické romány, avšak v této knize je příliš mnoho jmen a vše je tak ohromně provázané, že se ztrácím - nehledě na intriky. Další věcí je to, že z obsahu mám občas problém zjistit, kdo co říká. Čekala jsem více.

04.08.2013 2 z 5

Svetr k Vánocům Svetr k Vánocům Glenn Beck

Tahle kniha mě neskutečně dojala, přiznám se, že jsem a konci měla slzy na krajíčku!

22.12.2011 5 z 5

Kde je pan Sova? Kde je pan Sova? Ingela Peterson Arrhenius

(SPOILER) Pro 8 měsíční miminko ideální! V knížce objeví schovaná zvířata (sova, Ježek, srna, Liška) a na konci se uvidí samo. Jednoduchá knížka, která zabaví. Plstěná okénka jsou dobře uchycena a i po 2 dětech výborně drží.

17.07.2021 5 z 5

Jak to žije na venkově Jak to žije na venkově Samantha Meredith

Krásná knížka s rozkládacíma stránkama. Nejsou tam žádné posuvné prvky, avšak na rozkládacích stránkách jsou úkoly na postřeh. Pěkné ilustrace.

29.11.2019 5 z 5

Dvojitá svatba Dvojitá svatba Patricia Scanlan

Tuhle autorku mám ráda, ale tady jsem to ani nedočetla, skončila jsem v půlce.
Hned po prvních několika stránkách mi hlavní hrdinka Carol byla tak nesympatická svým chováním, že se to prostě nedalo!!! Jessie se občas chová taky jako hlupačka a je mi docela líto těch jejich snoubenců. Nechápu, jak mohou být nejlepší kamarádky, když si furt v duchu nadávají. Tenhle román mi od spisovatelky prostě nesedl...

09.12.2012 1 z 5

Lásky jedné rusovlásky Lásky jedné rusovlásky Cathy Cassidy

Tuhle knihu jsem si vypůjčila náhodou, protože jsem pospíchala a něco čapla. Když jsem zjistila, že je to knížka pro holky v počátcích puberty, zkusila jsem to. Během pár hodin jsem to měla přečtené a musím říci, že to velmi hezky autorka zachytila. Sice se už nechystám od ní něco číst, přeci jen jsem už a to trochu stará, ale pěkné:-) doporučím to desetileté sestřence!:-)

26.02.2012 4 z 5

Zrada Zrada Sasha Blake

Wow, nemůžu napsat nic jiného. Čekala jsem více, avšak méně. Mám dojem, že autorka si napsala všechny zlé věci, co by se mohly stát a ty použila v knize..ať už to byla vražda, homosexualita, vztah s vlastním otcem, výbuch bomby, zneužití dítěte...jediný důvod, proč jsem knihu dočetla byla ten, že jsem byla zvědavá, co ještě vymyslí.
Také mi docela vadilo určení času na přeskáčku. Vrací se do minulosti a pak zase do současnosti, různé postavy. Jsem zklamaná, protože mám ráda společenské romány, ale tohle bylo už moc!

26.02.2012 2 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

pohodová knížka a ideální pro deštivý počasí!:-) nemůžu si pomoct, ale srovnávam to s Jamesem Herriotem a jeho zvěrolékařem...

22.12.2011 4 z 5