luciadola Online luciadola komentáře u knih

Slzotvůrce Slzotvůrce Erin Doom

... plakať je ľudské. Plakať znamená cítiť a na tom nie je nič zlé. Nie je nič zlé na tom sa zrútiť a poriadne sa vyplakať. Neznamená to, že sme slabí, znamená to, že žijeme, že naše srdce bije, strachuje sa, horí citmi. Nemusíme sa báť, keď sa cítime nedokonalí. To sme všetci a rozprávky existujú aj pre tých, ktorí si myslia, že si ich nezaslúžia, i pre tých, ktorí sa cítia byť príliš iní a nedobrí, než aby mohli dúfať v šťastný koniec. Hľadajte ich. Hľadajte rozprávky...

Táto kniha je nádherná paleta farieb z citov a emócií. A budete plakať!

14.04.2024 5 z 5

Vlak do Moskvy Vlak do Moskvy Elena Gorokhova

"Chcem žiť v normálnej, nie vo významnej krajine," povedal som. "V krajine, ktorá nezabíja svojich vlastných."

"Nie je to ironické, že kat sa stáva obeťou a obeť katom? Náš systém, keď sa nad tým zamyslíš, je úplne geniálny: kati a obete sú tí istí ľudia. Motor smrti je v pohybe už desaťročia a nikto nie je vinní, pretože všetci sú vinní."

29.08.2023 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Nečítalo sa mi to celkom jednoducho, ale veľmi pekný zaujímavý príbeh. Odporúčam.

25.12.2020 4 z 5

Tetovač z Auschwitzu Tetovač z Auschwitzu Heather Morris

Príde mi to, akoby pani autorka v živote nebola v Európe a nemala žiadnu predstavu o tom, ako to fungovalo v koncentračných táboroch. Neuveriteľné, plytké, neosobné.

17.11.2019 odpad!

Umlčaní Umlčaní Marek Vagovič

Marek Vagovič a kol. ďakujem Vám, za túto knihu.

10.02.2019 5 z 5

Agónie a extáze Agónie a extáze Irving Stone (p)

úžasný hlboký čitateľský zážitok .... nádhera .... kniha, ktorá vo vás ostane navždy ...

03.02.2019 5 z 5

Boh a svet. Viera a život dnes. Rozhovor s Petrom Seewaldom Boh a svet. Viera a život dnes. Rozhovor s Petrom Seewaldom Joseph Alois Ratzinger

genialna kniha

11.12.2018 5 z 5