lubomirkosom lubomirkosom komentáře u knih

Muž z Everestu Muž z Everestu James Ramsey Ullman

Ziaden Americky pristahovalec ,ci civilizovany Europan NIKDY nedokaz napisat nieco taketo,uzasne..
Nebavi ma horolezectvo,ale reku-chalan zpod Najvyssej hory sveta,aj ten tam hore bol prvy?Ani tolko som nevedel.Nakoniec ma kniha uplne dostala,v priebehu pol roka som ju precital dva krat ..:)

08.12.2020 5 z 5

Najväčšie slovenské záhady Najväčšie slovenské záhady Jaromír Slušný

cakal som horsie,uprimne..:) myslel som ze dalsie darcekove vydanie alebo tak,ale kniha vskutku prekvapi mnozstvom zaujimavych informacii,ciny Batoricky a jej osud,rondely,val obrov,zlaty poklad

20.11.2016 3 z 5

Pokoj v duši Pokoj v duši Fulton John Sheen

myslim ze to je nabozenska filozofia.Totiz-nabozenstvo,jeho piliere a krestansky sposob zivota vskutku ponukaju vychodisko z frustracii,nespokojnosti so zivotom, strachu zo smrti,neprirodzeneho zloby a sklamani..
Autor casto spomina Junga,Freuda a ine a doplna o casto zabudany duchovny rozmer.
poprenie osobnej viny,farizejstvo.. clovek sa velmi vzdialil od Boha,vskutku velmi.
Clovek je metafyzickou bytostou,stale hladajuc odpoved na poslednu otazku.
Fulton.J.Sheen
Knihu som cital v 42roku zivota,myslel som ze uz som uplne veriaci,a ..:) Fulton to zabil,treba to precitat aj ked .. nuti cloveka poznavat zmysel zivota a hodnotu dolezitych veci

20.11.2016 5 z 5

Neuropolitika Neuropolitika Timothy Leary

Fantasticke dielo ..obdivuhodne ako dokaze mysel mysliet..:(
Vazna kapacita clovek,som rad ze som cital a poznal.

Z knihy:
*Zatajování je nepřítelem rozumu a důvěry.Pokud něco zatajujete,potom jste paranoici.Přetvářka je zárodkem každého sporu mezi lidmi,a zatajování informací je vždy zapříčiněno pocitem viny či strachem.

*Obrovskou zahadou,ktera tak matla a poburovala menopauzalni samce,kteri v sedesatych letech vladli Americe,totiz ,,proc mladi samci netouzi po dobrodruzstvi ve Vietnamu?" ,lze zcela snadno neurologicky vysvetlit:V dusledku sexualnich imprintu marihuanove revoluce jiz nebylo nezbytne,a konec-koncu ani esteticke,abyste,pokud jste si chteli beztrestne uzit,museli kvuli tomu jezdit do Saigonu.

*Studena valka skoncila v okamziku,kdy zacalo byt zrejme,ze komunisticti vudci jsou vlastne pracoviti,poradkumilovni chlapici,kteri maji k jakemukoli volnomyslenkarstvi proklate daleko,a ze to prave "zlo" buji primo tady v Americe a maji je na svedomi vlasati chuligani,kteri kouri travu a mnozi se jako kobylky.

08.11.2016 5 z 5

Kniha je medzi mojimi TOP 10
Clovek sa zacita a ocitne sa tvarou-v tvar Sinuhetovi a Egyptu tej doby.Brilantny pribeh,bola by hanba a nevkus taketo dielo sfilmovat!!!Teda dufam ze to neni aj na platne..?Ci?
Skvost!

27.09.2015 5 z 5

Tajemství záhad Tajemství záhad Edgar Cayce

Ked chces clovece nakrmit ducha tak citaj bibliu,koran,mahagbaratu a po..
Kniha je fantasticka,vela ´faktov´ ,zvlast ma uputali casti o buducnosti nasej spolocnosti,trefne opisany kapitalisticky system,verzus... a zjavne to bol clovek ktory mal schopnostia vieru.Ziadny bruchomluvec!
Atlantida.Mayovia,potopa sveta ,pyramidy v Egypte a v juznej Amerike jasne zdelil aky maju zhruba vek!Velky omyl cislo 2.500p.n.l povazovat za cas stavby tychto monumentov!

27.09.2015 4 z 5

Päť týždňov v balóne Päť týždňov v balóne Jules Verne

po viac ako dvoch desatrociach som sa rozhodol opät citat knihy J.Verna,bola to vynikajuca idea.Kniha je velmi putava,zivy dej a -moznost rozsirit znalosti o Afrike a historii objavovania tohto kontinentu
Apropo,kazda Verneovka je malou encyklopediou ... vzdy niecoho..:)

26.09.2015

Satan Satan Eugen Jonáš

Vynikajuca kniha..cital som ju pred par rokmi,chcel som sa k nej vratit avsak-knihu nemozem najst..:) kazdopadne je to jedna z knih ktore sa citaju beztoho aby clovek spekuloval nad realnostou obsahu.jednoducho autor pise ´fakty´.Aspon ja som to tak citil.Podobne ako knihy od E.Cayce.A aj tu plati-nesud knihu podla obalu!

17.07.2015 5 z 5