Satan

Satan https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126183/bmid_satan-126183.jpg 2 3 2

Satan a démonizmus. Z obsahu: Pôvod a podstata stvorených bytostí, Vlastnosti duševné, duchovné, Zvláštne fenomény ľudskej duše, Duševné choroby, Instáza, Extáza, Satan v histórii ľudstva, Satanova činnosť v súčasnosti proti jednotlivcovi a proti človečenstvu....

pistikpistik
20.08.2023 1 z 5

Boh stvoril človeka, potom zistil, že sa mu vymkol spod kontroly a tak potopou zmietol z povrchu zemského celé ľudstvo. Nepáčilo sa mu, ako nažívajú v Sodome a Gomore a tak zničil obe mestá. Milióny mŕtvych žien a detí. ...ale zlý je Satan. Naproti tomu Dávid zatúžil po manželke blížneho svojho a kvôli tomu aj zabil, ale hlavne, že sa pomodlil, tak je odpustené. ...ale zlý je Satan. V stredoveku horeli hranice, život človeka neznamenal nič a križiacke výpravy skôr ako oslobodenie priniesli utrpenie. ...ale zlý je Satan. Samotné slovo v hebrejčine znamená "protivník", "odporca" a môže znamenať aj opozíciu. Kniha sa mu mohla venovať viac dostatočne, ale hlavne posledná tretina je solídny hardcore. Autor predpovedá koncom XX. storočia apokalypsu, no nenastala. Vlastne z toho, čo predpovedal, sa nestalo nič. Akurát na strane 98 "Boh si vyvolil ruský národ, pomocou ktorého potresce skazený svet, ak skôr nevyprosíme milosť od Boha." No tak si Boh vraj vybral Rusov. Na Ukrajine to vidno. Ja len na záver dodám, že najväčším previnením Lucifera bolo, že prejavil slobodnú vôľu. A to sa nesmie

lubomirkosom
17.07.2015 5 z 5

Vynikajuca kniha..cital som ju pred par rokmi,chcel som sa k nej vratit avsak-knihu nemozem najst..:) kazdopadne je to jedna z knih ktore sa citaju beztoho aby clovek spekuloval nad realnostou obsahu.jednoducho autor pise ´fakty´.Aspon ja som to tak citil.Podobne ako knihy od E.Cayce.A aj tu plati-nesud knihu podla obalu!

Eugen Jonáš
slovenská, 1928