lowkeydaisy lowkeydaisy komentáře u knih

Kosec Kosec Neal Shusterman

Túto knihu som do seba hodila do troch dní. V poslednom čase som nemala šťastie na knihy, ktoré by som si užívala a potrebovala som nejakú úžasnú knihu, ktorá by ma vyslobodila. No nemohla som si vybrať lepšiu ako túto.
V knihách s viacerými pohľadmi sa mi často stáva, že ma jeden pohľad zaujíma viac ako ten druhý a toto bola pravdepodobne prvá kniha, v ktorej sa mi toto nestalo. Keď som čítala Citrin pohľad, moje srdce bolo s ňou a to isté pri Rowanovi.
Kniha je napísaná úžasným štýlom, ktorý ma pri príbehu držal aj deň aj noc.
Taktiež musím zmieniť, že sa mi viackrát zlomilo srdce pri istých momentoch z knihy. A ešte nikdy sa mi nestalo, že som pri knihe plakala od šťastia, ale tu áno.
Kniha ide definitívne do zoznamu mojich obľúbených a ja sa neviem dočkať, kedy začnem čítať pokračovanie.

03.05.2020 5 z 5

Posol Posol Neal Shusterman

Kosca som objavila tento rok a tou knihou som žila a dýchala. Naozaj jedna z najlepších kníh, ktoré som čítala. Zaujal ma svet a jeho pravidlá, hlavné postavy a bavilo ma si vymýšľať svoje vlastné kosecké meno :) (Aké ste si vymysleli vy? A aké by ste mali rúcho?)
Nimbus ma narozdiel od Kosca až tak veľmi nebavil. Neberte ma zle, stále to bola úžasná kniha, zasadená do úžasného sveta, ale začalo to na mňa byť príliš komplikované. Samozrejme už sa to celé nemohlo točiť okolo učeníctva Citry a Rowana, to by asi nikoho nebavilo čítať celú trilógiu... ale v Nimbovi do toho autor začal ťahať tú politiku a nie vždy ma o tom bavilo čítať...
Posol ma zaujal viac ako Nimbus. Aj keď to bolo stále komplikované a niekoľko pohľadov tomu moc nepomáhalo, už som si stihla zvyknúť na štýl písania autora a aj na “politiku” toho sveta.
Úprímne musím povedať, že koniec celej série som si predstavovala asi lepší, ale na druhej strane som na záver (asi posledných 20 strán) čítala cez slzy :D

PS: Každý kto by sa chcel o tejto sérii so mnou rozprávať, prosím si správu, pretože tento fandom je malý a ja potrebujem kamarátov (keďže moja najlepšia kamarátka nie je ochotná si knihu prečítať), vďaka

06.08.2020 5 z 5

Milujem ťa, Justin! Milujem ťa, Justin! Tímea Mišenčíková

Prvýkrát som knihu čítala asi keď som mala 12... vtedy som ju milovala a nič by som na nej nemenila. Teraz by som na nej zmenila asi len to, že z polohy na mojej poličke by sa mala presunúť do koša. Horšie ako hrozné je ešte slabé slovné spojenie. Dočítala som ju len na to, aby som si odfajkla knihu s menej ako 20 prečítaniami z výzvy.

28.06.2020 odpad!

Vždycky budeme mít léto Vždycky budeme mít léto Jenny Han

Tento diel bol teda trápenie. Naštvali ma všetci traja hlavní hrdinovia. Úplne zbytočne to má toľko strán, celá kniha by sa dala úplne v pohode zmestiť do 50. V podstate bez zápletky a postavy sa správali úplne inak, hlavne teda Jer, robil veci ktoré VÔBEC nesedeli k jeho osobnosti len na to, aby sa posunul dej. Úprimne dúfam, že serial si nebude brať príklad z tejto knihy a vydá sa vlastným smerom, čo je asi prvýkrát čo niečo takéto hovorím o spracovaní

29.08.2023 1 z 5