loreleis loreleis komentáře u knih

Zimní muži Zimní muži Jesper Bugge Kold

Krásná ale opravdu smutná kniha. Ze začátku jsem postavám trochu fandila, ale postupem času jsem nebyla schopná pochopit jeden jejich jediný krok. Rozhodně se nejedná o příjemné odpolední čtení, ale pokud hledáte něco, nad čím se zamyslíte, určitě doporučuji. A že se jedná o autorovu prvotinu mě šokuje. Kdejaký ošlehaný autor by se tady mohl učit.

01.03.2018 5 z 5

Mortificatio Mortificatio Nigredo (p)

Povedené dílko. Říkám si,že v mých 20 letech bych ji užila víc než nyní,ale i tak se mě něco z příběhu Nicka, Emily a spol. dotklo. Knihu jsem přečetla za pár hodin a myslím,že něco mi ještě dlouho zůstane v mysli.

07.08.2021 4 z 5

Neviditelný Neviditelný Mari Jungstedt

Ne, za mě prostě ne. Nudný, neosobní popis, chybí tomu všechno, co na severských detektivkach tolik miluji. Nemá to energii, napětí, žádný příběh, skutečně jen popis co, kde, jak, kdo. A konec? Ten byl asi nejhorší. Brutální vrah, který se najednou skoro nechá ukecat, jeho rozhodnost ho bezdůvodně opustí a z něj se stane co? To asi ani sama autorka nevymyslela. A přitom ten příběh není špatný. Veliká škoda špatně a amatérsky zpracovaného nametu.

29.12.2016 1 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

Uzasna kniha se vším všudy, výborný a napínavý příbeh, skvěle napsáno a čte se jedním dechem, už vyhlížím další díl!

07.11.2012 5 z 5

Vlčí kletba Vlčí kletba André Wiesler

Zavěr trilogie, kde se všechno rozhodne. Konec trochu sentimentalni, ale celekm prijemne pocteni, ktere s klidem doporucim ostatnim. Hezky a ctive napsano, i kdyz naivita nekterych postav je do oci bijici, hlavne zenske postavy taky nejsou za "filuty roku", hlavne carodejnice.....

07.11.2012 4 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Síla, tohle je prostě kniha, která musí v každém čtenáři něco zanechat....dojem, pocit, myšlenku,a le něco určitě. A proto si vážím tohoto autora. Není to lehké čtení před spaním, po kterém se vám bude znát o princezne a trpaslících,..... a když už bude, tak to rozhodně nebude mít dobrý konec :-)

14.07.2014

Proroctví Proroctví Chris Kuzneski

Určitě výborně napsaná a čtivá knížka. Jen ten konec....nemám ráda, když autor neodhalí vše, ale možná právě ta "špetka" tajemství, dělá z této knihy něco nadprůměrného. Jinak oceňuji zcela nenucené zapracování humoru. I u napínavé knížky se člověk rád zasměje. Kuzneski prostě umí psát.

12.03.2013 4 z 5