littlesheep littlesheep komentáře u knih

Japonsko a Korea Japonsko a Korea Jiří Janoš

Výborně napsaná kniha. Postupně v ní projedete všechna témata od historického vývoje až po společensko kulturní pozadí a to v rámci Japonska, Koreje, ale i Číny.
Pokud se zajímáte o kulturu některé z těchto zemí, popřípadě se učíte jazyk, výborně vám pomůže zařadit si všechny informace do patřičného kontextu.

Kniha je napsaná velmi čtivě a je přímo napěchovaná zajímavými informacemi. Vřele doporučuji.

06.09.2017 5 z 5

Sanširó Sanširó Sóseki Nacume

Souhlasím s předchozím komentářem. 78% je opravdu neodpovídající.

Kniha je velmi chytlavá a stojí za přečtení. Moc dobře vystihuje atmosféru rychle se měnící japonské společnosti na přelomu století a nejistotu spojenou se stále větším odcizením mezi mladou a starou generací a též mezi venkovem a městem.

Knihu vřele doporučuji.

23.02.2017 5 z 5

Aspergerka - Posila pro ženy s Aspergerovým syndromem Aspergerka - Posila pro ženy s Aspergerovým syndromem Rudy Simone

Sama jsem na spektru a tahle kniha je za mne naprosto příšerná. Asperger se u každého projevuje jinak a způsob, jakým tato kniha mluví v množném čísle za všechny ženy na spektru, je zavádějící, vysoce nepřesný a dost často i urážlivý.

To, že jsou dva lidé na spektru, ještě neznamená, že všechno vnímají a cítí stejně. Asi jako to, že jsou dva lidé ze stejného státu automaticky neznamená, že mají stejné nahlížení má život...

Pro neinformovaného čtenáře může být přímo škodlivá, protože zkresluje pohled na lidi s AS. Což, vezmeme-li v potaz, že už takhle mají ženy s diagnozou problém, moc nepomáhá.

03.09.2023 odpad!

Učebnice japonštiny 1. díl Učebnice japonštiny 1. díl Ivan Krouský

Nenechte se zmást vzhledem a stářím učebnice. Já osobně ji považuji za jednu z nejlepších českých učebnic japonštiny.

Doporučila bych ji spíše těm, kteří už mají trochu povědomí o základech japonštiny a chtějí pokračovat ve samostudiu. V opačném případě by naprosto nezasvěceným jedincům mohli některé věci činit problémy, popřípadě by se je mohli naučit špatně. A to se později jen velmi špatně napravuje...

Snad jediná nevýhoda je, že se dá sehnat povětšinou už jen v antikvariátech.

20.05.2017 5 z 5