Japonsko a Korea

Japonsko a Korea

Cílem knihy je seznámit čtenáře se vzájemnými vztahy mezi Japonskem a Koreou, které v průběhu posledních dvou tisíciletí procházely mnoha proměnami. Občas byly přátelské, častěji ale docházelo k větším či menším konfliktům. Zatímco většina publikací věnovaných japonským a korejským dějinám a kultuře se orientuje převážně jen na jednu z těchto zemí a jejich líčení styčných bodů mezi oběma civilizacemi se v mnohém výrazně rozchází, tato kniha se snaží podat svědectví o vývoji sousedství Japonska a Koreje pokud možno nestranně a nezaujatě. Měla by posloužit jako zdroj informací všem zájemcům o východní Asii, kteří pociťují, že dnešní „západní“ pohled na tuto část světa je nejen velmi zjednodušený a povrchní, ale pojí se i s mnoha omyly a předsudky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28686/japonsko-a-korea-nav-28686.jpg 4.413
Literatura naučná, Historie, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, Academia

littlesheep
06.09.2017

Výborně napsaná kniha. Postupně v ní projedete všechna témata od historického vývoje až po společensko kulturní pozadí a to v rámci Japonska, Koreje, ale i Číny.
Pokud se zajímáte o kulturu některé z těchto zemí, popřípadě se učíte jazyk, výborně vám pomůže zařadit si všechny informace do patřičného kontextu.

Kniha je napsaná velmi čtivě a je přímo napěchovaná zajímavými informacemi. Vřele doporučuji.