Lioness01 Lioness01 komentáře u knih

Memento Memento Radek John

Knížka mi dost vyrazila dech. Viděla jsem na tuhle knihu divadelní adaptaci, ale teprve při čtení vidíte všechny ty pocity, které se v mysli narkomana mísí - a i když si to třeba michal nechtěl přiznávat, nemyslel jen na drogy. Konec mi bohužel připadal už ne tolik záživný, ale uvěřitelný. Ostatně celá knížka byla opravdu realistická, ze začátku mi ale vážně vadil styl infinitů. Něco jako: čekat na vlak a kouřit cigaretu. Je to zvsláštní, ale postupem času jsme si přivykla a vážně mi to nepřijde jako špatný nápad, mít trošku jiný způsob psaní.
Jednoznačně pět hvězdiček - Radek John je první český autor (kromě pohádkových z dětství), který se mi dostal do rukou, a rozhodně nezklamal.

09.07.2017 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Rozhodovala jsemse, jestli mam dat knizce tri nebo ctyri hvezdy. Nakonec davam ctyri, i kdyz s docela tezkym srdcem a jen diky konci.
Ona knizka nebyla vubec spatna, na styl L. Mcmillan jsem zvykla diky serii lovkyne snu. Jen to neni uplne to prave orechove, ale za par korun z levnych knih mi obsah knizky bohate staci.

26.06.2017 3 z 5

Někdo se dívá Někdo se dívá Ulrike Rylance

Na zacatku knihy jsem se dost bala, bylo to jako z hororu, vsechny ty veci a obliceje co videla za okny.. Byla to moc fajn knizka, jednoducha na cteni. Je to ale takovy typ knihy, na kterou vzpominat nebudete. Knizka jako delana pro nectenare.

15.06.2017 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Prvních 13 stran bylo utrpením. Pak se ale příběh rozjel a opravdu mě bavil. Nedá se sice bohužel říct, že by byla knížka plná zvratů, což mám ráda, ale i přesto bylo čtení Čar života rozhodně kladným zážitkem.
Příběh Cyry mi dost připomínal Výjimečnou, konkrétně hlavní hrdinku Katsu. Stejně jako Cyra byla i Katsa "nástrojem smrti" panovníka fiktivní země. Oběma zemřely rodiče. A obě potkaly kluka z jiné země, který je sice úplným opakem bojovné postavy děvčat, ale bojovník je opravdu slušný. A stejně jako ve Výjimečné, i tady fungovaly jakési dary.
Nicméně příběh to mělo úplně jiný než Výjimečná. Knížce dávám 4 zasloužené hvězdy.

14.05.2017 4 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Spoiler
Tenhle díl se mi hodne libil. Nejvic se mi asi libilo, ze se otevrel zase novy svet - komunita, ve ktere byla Olive, a cela ta situace ktera se k olive poutala.
Naopak mi na tehle serii nejvic vadi, ze se nedejou zadne zvraty. Jediny zvrat, ktery stoji za zminku, bylo to sydneyino uneseni a taky jillino. V tehle knize byla zvratem olivina smrt, ale jinak vychazelo vse podle planu, az to bylo k nevydrzeni. Pri osvobozovani nikdo nezemrel. Zadna hlavni postava neutrpela nejakou ujmu. Vazne mi vadi, jak ty postavy vedely vse dopredu a nikde se nic nepokazilo.
Presto me ale neco nuti dat knizce 5 hvezd, i kdyz ji spis vidim na ctyri.

23.04.2017 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Spoilery!
Musim uznat, ze nejvic se mi libily casti, kdy byli oba hrdinove bez toho druheho, ackoli jejich vztah zboznuju. Takhle jsme ale mohli nahlednout do trosku jinych koutu postav, hlavne do adriana (va jsem necetla).
Kdyz ale Sydney zachranili, prislo mi to takove moc zbesile (ale ta situace vlastne zbesila byla) a bohuzel i nerealne. Shrnula bych to slovy, ze toho bylo proste moc.
Nejvic me prekvapil konec, prestoze jsem si myslela, ze posledni kniha uz bude zamerena na puvodni misi, presto jsem byla udivena, protoze jsem pri cteni te obrovske akce uplne zapomnela na Jill a celou skupinu v Palm Springs.
Prestoze jsem byla puvodne presvedcena, ze dam knize 5 hvezd, kvuli tomu mene oslnujicimu konci musim jednu ubrat, ackoli byla knizka skvela.

17.04.2017 4 z 5