Lily101 Lily101 komentáře u knih

Opravdu zvláštní kniha, která pohltí a "vyplivne" čtenáře na poslední straně. Ztotožňuji se s názorem níže pode mnou, neb mi také vadila absence uvozovek, kterou jsem ale po poměrně krátké době přestala vnímat.Ale to byla asi jediná "vada na kráse". Konec knihy mi nevadil. Hlavní bylo, že mi dal odpověď na můj "němý" dotaz ohledně Joeho. P.S.-Mám problém, když jeden rodič (v horším případě-oba) protěžují jedno dítě na úkor dítěte (zde matka Joeho), leč toto nespadá pod působnost hodnocení.

10.01.2018 4 z 5

Román pro muže Román pro muže Michal Viewegh

Jediným důvodem, proč jsem knihu četla, byl ten, abych pronikla do světa příslušníků mužského pohlaví. Mé očekávání bylo jakž takž naplněno, ačkoliv i přesto mi kniha připadala velmi povrchní. Líbilo se mi pojednání o tom, jak je těžké ustát zatěžkávací zkoušky vztahu(první dovolená, společné bydlení), dále o souvislosti vulgarismu v řeči muže a skutečných citech nebo vlastnostech tohoto muže. Opravdu mě pobavila strana 95, kde nejstarší poučuje své sourozence o promocích jakožto radostné události.

Uvědomuji si, že se u hodnocení zohledňují pouze záležitosti týkající se knihy. Chtěla bych tedy tímto alespoň bokem vyjádřit obdiv autorovi za to, jak si dokázal poradit ve velmi těžké chvíli (odvést děti k sousedům a zavolat si záchranku). Autorův žánr není úplně moje gusto, ale určitě si od něj ještě něco přečtu (snad vlivem oné prosincové události roku 2012).

23.12.2017 2 z 5

Léčba Léčba Robin Cook

Asi druhá kniha z řady doktorky Montgomeryové a podruhé jsem byla mile překvapena. Zápletka skvělá, autorův styl brilantní, užitá slovní zásoba na dobré úrovni (byť vím, že rozhodující v tomto mohl být i překladem Tatjany Jandourkové), napětí ušlo, neboť posledních 10stran se četlo hůře, snad vlivem rozvleklosti popisem, což ale možná jiný čtenář ocení. Zbylých 277stran jsem četla skoro bez dechu/jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

Z počátku bylo místy těžké se vyznat v osobách, ale toto přikládám propracovanosti příběhu, a tudíž to není autorovi na újmu, spíš naopak.Co mi vadilo, byl úzkostlivý postoj Laurie první den v OCME, protože to může u některých vyvolat představu, že se tak chová každá žena. Na druhou stranu je uvědomění Laurie, že telefonování chůvě sama přehání a následné potlačení tohoto jevu vykompenzováním autora.
MOŽNÝ SPOILER: Drobnou chybu jsem objevila v epilogu, kdy Laurie na straně 292, cituji: "Dostali ho zpátky hned další den." Ehm, poprvé s dvěmi členy CRT jednali dle knihy 26.3.2010, což mi vychází na 7dní. Možná to ovšem bylo míněno, že během jednodenní akce dokázali skoro nemožné a já se v tom jen moc "vrtám". Za toto jsem pro jistotu autora nijak nepenalizovala v rámci udělení hvězdiček.

30.11.2017 4 z 5

Popis jednoho zápasu Popis jednoho zápasu Franz Kafka

Bohužel, jakkoli moc Franze Kafku obdivuji, tak tuto povídku nějak nedokáži uchopit. Je v ní více vláken příběhu, který mi do sebe moc nezapadá, ale možná toto je právě oním smyslem.

23.10.2017 2 z 5