Lexie Lexie komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Vubec nechapu komentare nekterych uzivatelu, vypada to, ze nezvladaji videt veci jinak, nez cerne a bile, protoze se jim proste nechce nad vecmi premyslet. Myslela jsem, ze ale prave tato kniha by jim mohla otevrit oci a ukazat, ze je to predevsim lidska povaha a okolnosti doby, ktere zpusobuji nestesti. Nechapu, ze nevidi, ze bezhlave vlastenectvi vede k mnoha krutostem a stale trvaji na tom, ze Ceska republika byla v pravu potrestat vsechny Nemce zijici na jejich uzemi.

Ke knize, je to prvni, co jsem od pani Tuckove cetla. Od knihy jsem se tezko mohla odtrhnout, mela spad, palcive tema a velice podrobne historicke udaje. Uz se tesim na Zitkovske bohyne.

22.10.2016 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Bylo to moje první setkání s tímto autorem a rozhodně nebude poslední. Moc se mi líbil fakt, že se autor vůbec nezabýval příčinou apokalypsy a vrhne čtenáře přímo do děje. Stejně tak jsem ocenila i způsob, jakým využívá minimum postav, hlavně co se týče dialogů.

08.04.2014 4 z 5

Vosí továrna Vosí továrna Iain Banks

Tahle knížka byla jednou z nejlepších jaké jsem kdy četla. Banks se mi naprosto trefil do vkusu se svou všudypřítomnou temnotou a zvrhlostí, která je ale zároveň kombinovaná se sympatizováním s motivy hlavní postavy, co vám docela rychle začne být sympatická. O naprosto epickém závěru ani nemluvím a už se jen těším na jak mě překvapí jeho další knihy..

08.04.2014 5 z 5

Bledý oheň Bledý oheň Vladimir Nabokov

Zacala jsem cist a struktura knihy je rozhodne obdivuhodna a velice originalni. V kombinaci s komplikovanym stylem psani (k jakemu ostatne klenou vsichni rusti autori) je to velice obtizna kniha a jak rika pekl, je treba cist ji nekde, kde vas nebude nic vyrusovat.

19.03.2014