LenkaFlo LenkaFlo komentáře u knih

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Život majordoma, který zasvětil vše své práci. Člověk bez emocí, lidskosti a vlídnosti. Zajímavé čtení. Autor nechává svého čtenáře v hrozivém napětí, co vše nám majordomus ve svém vzpomínání prozradí. Pravda je, že po většinu času jsem si o majordomovi říkala "To je ale hňup".

Nebe pod Berlínem Nebe pod Berlínem Jaroslav Rudiš

Skvělá kniha. Rudišův styl mám moc ráda. Obyčejný život, metro, Berlín, punkrock a postavy, o kterých vám autor řekne to, co jako čtenář potřebujete vědět a dá vám prostor dotvořit si je podle sebe. Pane Rudiš, dobrá práce!

Ptákovina Ptákovina Milan Kundera

Kundera mě opět nezklamal. Typické postavy, humor i zápletka. Výborně jsem se bavila a závěr byl skvělý.

Dáma ve zlatém Dáma ve zlatém Anne-Marie O'Connor

Dobrá kniha. Čtenáři se dostane pěkného popisu co se dělo před válkou, během války a po válce nejen s obrazem Adele, ale i s Adelinou rodinou. Autorka poukazuje na hrůzy páchané nacisty na Židech a na uměleckých dílech. Čekejte spíše tragickou rodinnou ságu než romantický příběh o Adele a Klimtovi.
Doufala jsem ve větší náhled do života Gustava Klimta, kterého se mi nedostalo. Postav bylo mnoho a kniha byla chvílemi nudná. Část se soudním procesem, který byl vylíčen ke konci, byla příliš dlouhá a fakt jsem to chtěla mít už za sebou. I přes nedostatky knihu hodnotím kladně. Nebyla to ztráta času.

07.01.2022 4 z 5