Leničkovec Leničkovec komentáře u knih

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Moc krásný příběh. Pamatuji si, že jsem ho četla někdy ve 3ti třídě a byla to první knížka, u které jsem brečela :-)

27.08.2022

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Tato kniha se mi moc líbila! Souhlasím s tím, že některé dialogy mi přišli dost nudné, obzvlášť jsem tam neměla ráda toho Aljošu. Nicméně nelituji toho, že jsem to skousla a knížku dočetla až dokonce, což doporučuji i vám. Obzvlášť už skoro od poloviny vás ten děj "vcucne a vyplivne až na konci".

Dílo mě osobně prohnalo různou škálou emocí: Od radosti, dojetí, smíchu po nechuť, beznaděje a smutku. Opravdu hluboké a dost psychologické dílo!

Za mě vhodna kniha (jako další jiné od Dostojevského) především pro lidi, které baví psychologie a aspoň trochu rozumí lidské duši.

27.08.2022

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Taková pěkná a hluboká novela, která nejen odráží pohled Dostojevského na jeho složitý osobní život, ale myslím si, že by se tato kniha mohla líbit každému, kde trpí osamělostí či na nešťastnou lásku. Dala bych i 5 z 5ti, ale na mě opět (jako například u díla Uražení a ponížení) jsou postavy poněkud přehnané svými projevy.

27.08.2022 4 z 5

Medvěd Péťa a jeho přátelé Medvěd Péťa a jeho přátelé Martina Drijverová

Moc krásné příběhy! Jako malá jsem dostala audio-nahrávku a pouštěla jsem si to dokola :-) myslím, že ještě dnes bych dokázala i nazpaměť převyprávět ty příběhy :-D

Nicméně moc doporučuji. Né jen že jsou ty příběhy moc krásné, ale za mě mohou být i pro děti poučné. Medvídek Péťa nejen poznává spousta přátel a vyvíjí se v dospělého medvídka, ale zároveň se i dostává občas do maléru kvůli své zvědavosti a neposlušnosti.

27.08.2022 5 z 5