lenicetopolice lenicetopolice komentáře u knih

Cirkus Karanténa Cirkus Karanténa Mike Jedinela (p)

Tenhle román mě OHROMNĚ překvapil. Dávám o jednu hvězdu méně za sazbu knihy. Patrně zde autor šetřil papírem, což bych chápala jako plnění zadání od nakladatele. Jinak je knížka po všech stránkách fantastická. ČTE SE TO SAMO! Nemusím nutně souhlasit se všemi autorovými názory a některé mě dokonce nadzvedávaly ze židle. To, co mu však nemohu upřít, je dokonalé zpracování postelových scén. Až se příště bude chtít někdo učit tomuto řemeslu a napadne ho třeba napsat podobnou ptákovinu jako 50 odstínů šedi, tak ať si nejdříve přečte Cirkus karanténa, protože tady se může učit od mistra tohoto řemesla. Mezi jednotlivými scénami jsem si musela chodit dolévat víno a zakouřit si, jinak bych se opakovaně roztékala jako čokoládová pěna na saharském slunci. A konec románu, tak to je panečku paráda. Jde vidět, že autor není žádný hlupec a nad vším, co psal, detailně přemýšlel. Knihu doporučuji všemi deseti.

08.05.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Román se mi až tak nelíbil. Přijde mi, že dnes stačí zasadit děj do historie, vytvořit hlavní hrdinku, které na hřbet nandáte problémů co hrdlo ráčí a už se z toho všichni blahem roztékají. Tento trudný román, sic čtivě napsaný, mě zklamal a podle mě je to mnoho povyků pro nic.

08.05.2021 1 z 5