Lejdus Lejdus komentáře u knih

Kniha přátel Kniha přátel Henry Miller

Pro mne bohužel ne tak zajímavá kniha, jak jsem předpokládala. Nejčtenější částí pro mne byla ta, která byla věnována jeho milenkám, ženám, jež proběhly jeho životem...

09.10.2015 3 z 5

Poslední polibek Poslední polibek Francis Scott Fitzgerald

Tři krásné povídky, ze kterých pro mne nejlepší byla právě ta poslední s názvem Poslední polibek. Konec poněkud nečekaný, smutný a jak píšou již ostatní čtenáři - všechny povídky jsou dosti melancholické

06.02.2015 4 z 5

Slečna Fifi (21 povídek) Slečna Fifi (21 povídek) Guy de Maupassant

Nevím proč, ale čekala jsem od knihy víc... Povídky jako takové se mi líbily. Některé byly smutné, dramatické nebo vtipné, poučné.. U mne vede povídka s názvem Châli - ač velmi smutná a se špatným koncem.

10.10.2014 3 z 5

Smích ve tmě Smích ve tmě Vladimir Nabokov

Skvělý román. Zpočátku jsem byla zmatená ohledně postav a musela si první stránky přečíst ještě jednou, abych se zorientovala, kdo je ústřední postavou knihy.
V příběhu můžeme spatřit klasický model - starší muž se zamiluje do mladší ženy, která jej však využije, jak jen může, především z finanční stránky.. Děj je však protkán různými zápletkami a je neunavující.

10.09.2014 5 z 5

Celý den se nic nestane Celý den se nic nestane Bianca Bellová

Po přečtení této druhé knihy od BB se BB stává mou oblíbenou autorkou. B
Kniha čtivá, napívaný děj a nečekaný konec. Občas jsem se musela vracet zpátky - prolínání menších příběhů dvou hlavních postav. Důležitý však zůstává vztah matka - dcera, který ne zcela dobře funguje...

22.08.2014 4 z 5

Studio zločinu Studio zločinu Steve Aylett

Zajímavé povídky, někdy až přímo absudrní, což však dodává vtipnost každé věty v příběhu. Pro zasmání dobré, ale znovu bych si je nečetla.. :)

14.07.2014 3 z 5

Pasák Pasák Egon Erwin Kisch

Zajímavé čtení. Věřím, že na tehdejší dobu dosti kontroverzní...

18.05.2014 3 z 5

Hitler a ženy : milostný život Adolfa Hitlera Hitler a ženy : milostný život Adolfa Hitlera Ian Sayer

Spíše tak z 60-70% se kniha týkala Hitlera a jeho žen, zbytek autoři věnovali historickému kontextu, několikrát se opakujícímu pozadí určitého období, o kterém zrovna psali, názory a vnímání osob, které byly vůdci říše, co nejblíže.

Čekala jsem víc - odhalení něčeho tajemného. Avšak chápu, že z dochovaných materiálů a výpovědí lidí, nelze získat komplexní a detailnější (pravdivější - znal jen ON sám) poznatky.

04.04.2014 3 z 5

Oddělej se, a zaplatím! Oddělej se, a zaplatím! Libuše Burger

Při čtení knihy jsem se opravdu bavila! Nejenže je psaná s vtipem a některé situace jsou velmi komické (zvláště, když si to přestavíte, jak by to ve skutečnosti mohlo vypadat), ale jedná se také o napínavý příběh. Autorka překvapila závěrem, který se nemohl od začátku příběhu předvídat. Rozhodně doporučuji, budete se bavit při popisování nejhloupějších variant sebevraždy, ale i životních situací hlavních hrdinů.

18.02.2014 5 z 5

Můj život s Elvisem Můj život s Elvisem Priscilla Beaulieu Presley

Knihu jsem si přečetla, aniž bych tušila, jaký opravdový život Elvis žil. Měla jsem o něm zkreslené představy a kniha mi nabídla jiný pohled na něj a jeho život, život vedle něj.

06.01.2014 5 z 5