Leif Leif komentáře u knih

Svět bez hranic Svět bez hranic Joe Vitale

V roce 1893 američtí byznysmeni ukradli ostrov Havaj.
V roce 2007 americký byznysmen ukradl metodu Ho'oponopono.
Vlastně neukradl, on si jen půjčil název - z metody toho, po tomto historicky druhém "vykostění", už moc nezbylo :-o).

Tato kniha není nic víc a nic míň, než inzerát na semináře Joe Vitaleho.
Nová doba marketingová. Chceš si přečíst inzerát? Zaplať.
(V době kdy tato kniha vyšla a předtím, jsem dění v té oblasti, i okolo Joe Vitaleho, celkem sledoval. Byl to v té době typický postup těchto prodavačů živé vody - kniha ne jako autentické dílo vlastní hodnoty, ale takový lepší marketingový text, jehož jediným účelem je dosažení dostatečné konverze čtenářů v platící zákazníky pro hlavní nabídku příslušného byznys modelu.)

Joe Vitale je věčný hledající (jasně vyplývá z jeho knih), duchovně nezakotvený obchodník. Obchodník - to především. Jeho specializace odjakživa byla marketing a copywriting. V psaní je fakt dobrý, proto Vám ta kniha na první pohled nepřijde úplně bezobsažná.

Nedotýkám se tímto nijak samotné metody v knize prezentované. I když Vitalemu očividně nepomohla, uznávám, že pro mnoho lidí přínosem být může.

Na tom, že kniha je bohapustý inzerát, Vitalemu jde jen o Vaše prachy, a s původní metodou Ho'oponopono to má společného relativně málo, si ale trvám. A Vitalemu upřímně přeju, aby mu konečně jednou něco pomohlo vyrůst.

a můj palec nahoru pro komentář uživatele hero_shima

15.11.2017 2 z 5

Kurandera Kurandera Hernán Huarache Mamani

Dobrá kniha pro zájemce o témata jako síla ženy, jihoamerický šamanismus, duchovní rozvoj.
I jako motivační literatura - až uvidíte, co obětovala hrdinka pro svou životní cestu, možná už s Vašimi 15 nebo 30 minutami pro denní cvičení nebo meditaci nebudete tolik zápasit :).

Simlenka níže okomentovala: " Hlavní hrdinka je najivka bez jakékoliv sebeúcty - nechci říct, že byla úplně blbá - ale byla." Také mi to nesedlo. Jeden z důvodů asi bude silný machismus v jihoamerické kultuře. Česká hrdinka českého autora by použila fotbalový kop nártem velmi záhy.

80% hlavně proto, že takových knih nikdy není dost.

03.11.2015 4 z 5

Jin Shin Jyutsu - umění samoléčby Jin Shin Jyutsu - umění samoléčby Waltraud Riegger-Krause

Výhodou jsou karty, nevýhodou malá kniha kam se vešla jen hlavní část základů systému.

"The touch of healing" od Alice Burmeister je ještě lepší zdroj o Jin Shin Jyutsu, snad jednou vyjde i v češtině.

Ešalon smrti Ešalon smrti Stanislav Šusta

Četba na ZŠ, nepokrytě tendenční, ale dostatečně napínavý příběh v zajímavém prostředí.

29.12.2014 4 z 5

Otevření energetických bran vašeho těla Otevření energetických bran vašeho těla Bruce Frantzis

Doporučuji každému, kdo se zajímá o čchi-kung a čínské vnitřní systémy.

I když necvičíte nic z linie Bruce Frantzise, obsahuje všeobecné principy použitelné ve většině systémů čchi-kungu.

EFT - svoboda emocí EFT - svoboda emocí Ramona B. Wagner

Shrnutí EFT na zhruba 50 stránek po odečtení jalových částí. Užitečná příručka splňující svůj účel.

V prvé řadě asi pro ty, kteří už s EFT mají zkušenosti.

Pokud jste začátečník a zaseknete se, než zavrhnete EFT, možná nejdříve zapátrejte po hlubším informačním zdroji.

Matematika pro trojkaře Matematika pro trojkaře Václav Klaus

Tlusté ego jednoho z autorů se přetlačuje s jinak dobrým obsahem o čtenářovu pozornost. Tak snad zvítězí ten obsah. Užitečná kniha.

29.12.2014 4 z 5

Moc přítomného okamžiku – 50 inspiračních karet Moc přítomného okamžiku – 50 inspiračních karet Eckhart Tolle

Ze všech inspiračních karet, co jsem viděl, byly tyto s pro mě zdaleka nejhodnotnějším obsahem, ale zároveň nejhůře graficky zpracované. Žádné krásné obrázky vás od slovního poselství rozptylovat nebudou.