Ešalon smrti

Ešalon smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175758/bmid_esalon-smrti-H6n-175758.jpg 3 10 5

Dobrodružný román z prostředí československého legionářského vojska v Rusku dva roky po Říjnové revoluci. Na pozadí bojů mezi legionáři a rudoarmějci je vylíčeno přátelství dvou kluků, Čecha a Rusa, kteří pomohou skupině rudoarmějců zachránit poklad z diamantového dolu.

RoBertino27
27.06.2023 4 z 5

Položme si otázku - co to je tendence? Není to pouhé heroizování či vyzdvihování jedné skupiny oproti druhé? Navíc, může někdo o autorovi říci, že si všechno vymyslel a překroutil, co se stalo? Rozhodně si to nemyslím a Ešalon smrti beru jako doplnění znalostí o určitém období. Pamatujme, že vždy po jistém čase přijde někdo, kdo bude chtít přetvořit dějiny tak, aby to právě v té chvíli někomu vyhovovalo.

Luigi1
19.04.2021 4 z 5

Zajímavé čtení ve kterém přátelství dvou chlapců Čecha a Rusa dokazuje,že nezáleží na národnosti,ale když se chce tak jde všechno.

Disease
15.02.2021 4 z 5

Navzdory tendenčnosti a skutečnosti, že nakonec vyhrají "naši" je to výborná dobrodružná kniha. Stanislav Šusta umí.

Argos
21.08.2020 2 z 5

Kniha se někomu může zdát tendenční z dnešního pohledu, kdy se naši legionáři ovažují div ne za bohy. Tak jednoznačné to nebylo. Ale v klukovském věku se na politiku moc nehledí a tam se to četlo moc hezky. Napínavé.

Leif
29.12.2014 4 z 5

Četba na ZŠ, nepokrytě tendenční, ale dostatečně napínavý příběh v zajímavém prostředí.

Kniha Ešalon smrti je v