legionnaire legionnaire komentáře u knih

Pochoduj, nebo zemři! Pochoduj, nebo zemři! Josef Šnejdárek

Jedna z nejlepších knih o legii!

Černá je řeka legionářů Černá je řeka legionářů Otto Janka

Velmi zajímavá kniha z prostředí cizinecké legie v indočínském konfliktu

Moje matka cizinecká legie Moje matka cizinecká legie Karel Hora

První kniha o legii po pádu komunismu - čte se jedním dechem

21.02.2021 4 z 5

Bitva cizinecké legie: Bir Hakeim Bitva cizinecké legie: Bir Hakeim Michal Odstrčil

Nejčitelnější kniha na toto téma - psána velmi drsně a bez skurpulí. Opět velké množství fotografií a kreseb! Povinná četba pro každého fandu legie!

21.02.2021 5 z 5

Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu Cizinecká legie: reportáž podle zážitků a dokumentů navrátilců z Vietnamu Günter Halle

Kniha o cizinecké legii, vydaná v době největší totality, ukazující na "nelidskost koloniální imperialistické armády a odvahu pracujícího vietnamského lidu"

21.02.2021 1 z 5

Moderní cizinecká legie očima výsadkáře Moderní cizinecká legie očima výsadkáře neznámý - neuveden

Zajímavá kniha z pohledu dezertéra

Mušketýři v Africe Mušketýři v Africe Jenő Rejtő

Velmi vtipně psaná kniha z prostředí cizinecké legie

21.02.2021 5 z 5

Historie a současnost francouzské cizinecké legie Historie a současnost francouzské cizinecké legie Michal Odstrčil

Velmi kvalitní kniha o nejslavnější vojenské jednotce s množstvím nádherných fotografií. Není divu, že se tato publikace stala brzy bestsellerem....

Bitva cizinecké legie: Camerone Bitva cizinecké legie: Camerone Michal Odstrčil

Nejslavnější bitva cizinecké legie, která vytvořila legendu - 65 vyčerpaných mužů se bránilo třicetinásobné přesile. Mohli si zvolit: čestnou kapitulaci nebo zbytečnou smrt mezi kaktusy. Ale legie se přece nevzdává!
Kniha je doplněna ilustracemi nejslavnějších malířů - Angus McBride, Giuseppe Rava, Pavel Werner, Jason Askew, Jana Marková.....

21.02.2021 5 z 5

Bitva cizinecké legie: Điên Biên Phú Bitva cizinecké legie: Điên Biên Phú Michal Odstrčil

Kniha, která se čte jedním dechem! Autor v ní popisuje nejbrutálnější bitvu od 2. světové války a jež je právem nazývána Stalingradem v džungli