laurs laurs komentáře u knih

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Asi jsem z Percyho už vyrostla, což mě moc mrzí, protože jako mladší jsem to zbožňovala. Kniha se mi četla hodně těžko a celkově mě příliš nebavila, ačkoliv vím, že je to především kvůli tomu, že žánru fantasy příliš neholduji.

(Trochu spoiler): byly tam hodně hloupé momenty, které mě ale spíše pobavily. Tak například Percy pošle Tysona najít večerku, když se nachází uprostřed lesa. Pak, když se Tyson vrátí s koblihami, Percy Annabeth vysvětluje, že přece není absolutně nic divného na tom, že je uprostřed lesa obchod s koblihami. A pak doslova: ,,Zamyslel jsem se nad tím. Opravdu to bylo trochu divné.“ Trochu, Percy? Trochu?

Nemyslím si, že je kniha špatná. Jen mám pocit, že má úzkou cílovou skupinu a já už do ní bohužel nezapadám.

29.03.2020 2 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Vlastně mě na knize nejvíce mrzelo to, jak moc byla předvídatelná. Tak trochu jsme museli všichni tušit, jakým způsobem bude celá zápletka rozpletena. Nápad je geniální. V poslední době jsou celkově podobné náměty velmi oblíbené. Kniha se nečetla těžko, ale příliš užít si ji taky nešlo.

25.07.2019 2 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Nejlepší je, jak si Kunderovy postavy (nebo i Kundera sám jako vypravěč) umí skvěle filozoficky obhájit erotiku, která by se neměla dít, protože je z nějakého důvodu nemorální. Místy jsou jeho představy o lidech úsměvné a kniha tak velice zábavná ke čtení.

19.08.2023 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Mám pocit, že i klasické romantické žánrovky by se měly psát líp. Postavy jsou hodně černobílé a mění se vlastně jen na základě strašně jednoduchých věcí jako je sex. Popisy jídla a prostředí jsou sice hodně příjemné a navozují klidnou atmosféru, ale děj je za mě až příliš jednoduchý.

09.08.2023 3 z 5

Valdštejn a jeho doba Valdštejn a jeho doba Josef Janáček

Nejsem moc odborně vzdělaná na to, abych tuhle knihu mohla hodnotit. Ale! Užila jsem si popisy frýdlantské enklávy, protože jsem rodačka z Jičína a je skvělé se dozvědět tolika zajímavých informací o místě, ze kterého člověk pochází. Zároveň je i úžasné pozorovat, jak během čtení přestane člověk Valdštejna soudit a dívá se na celý jeho život a konání s nadhledem. V epilogu je zároveň část vyprávějící i o jeho zdravotním stavu a jak mohl ovlivnit jeho jednání. To také dodá nějaké důležité podněty k zhodnocení celé situace.

27.08.2021

Německo 1989–2021: Úspěchy, problémy a výzvy sjednocené země Německo 1989–2021: Úspěchy, problémy a výzvy sjednocené země kolektiv autorů

Málo kontroverzní: neobsahuje předmluvu Václava Klause xd

04.01.2024 5 z 5